הפחתת הצריכה ומודעות לשימוש חוזר, ברכישת יד שניה בחנות העירונית ברעננה הנקראת – "אופי של חנות".

כפעילה סביבתית ונציגת ציבור בוועדה לאיכות הסביבה של רעננה, הפועלת לקידום המודעות לשימוש חוזר וצמצום הפסולת המגיעה להטמנה, אני מברכת על כל מיזם עירוני, הממזער את ההשפעה השלילית של פעילויות אנושיות על הסביבה. אנשים יכולים לתרום באופן משמעותי לחיים בר קיימא על ידי אימוץ הרגל של קניית בגדים יד שנייה ושימוש חוזר בבגדים המקדם את נושא הפחתת הצריכה, במיוחד שתעשיית האופנה מייצרת כמויות אדירות של פסולת מדי שנה. יש לעודד רכישת יד שנייה, שימוש חוזר ובכך למזער את השימוש במשאבים, לסייע הן לקהילה והן ולסביבה.

יצאנו לסיור במסגרת הוועדה לאיכות הסביבה רעננה עם יו"ר הוועדה אילן כהן, המשנה לראש העיר וחבר מועצת העיר, עם ענת ברוק גורפונג מנהלת יחידת הקיימות, אורן תבור מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון, טל אנגרט-גוטמן – רכזת קהילה ופרויקטים בקיימות וחברי הוועדה להכיר 3 מקומות שונים בעיר רעננה המזמינים את הציבור לתת ולקבל המסייעים לקהילה ולסביבה.

 מוזמנים להכיר את המקומות המומלצים שיצאנו לסיור המעודדים הפחתת צריכה ושימוש חוזר בעיר רעננה, להכירם מקרוב וליהנות ממה שהם מציעים לקהילה.

המקום הראשון שביקרנו נקרא "אופי של חנות" המצוי באזור התעשיה ברחוב היצירה 21 רעננה. קיבלה אותנו מנהלת החנות, אודליה טיירי, שסיפרה לנו כי החנות הוקמה ביוזמת ראש עיריית רעננה, מר חיים ברוידא, בשיתוף מנכ"ל העירייה, מר אריאל הילדסהיימר ומנהל אגף רכש ולוגיסטיקה מר גבי בוזגלו,  מופעלת ומתוחזקת באמצעות עובדי העירייה ומתנדבים מקומיים.

בחנות יד שניה "אופי של חנות" הפתוחה לקהל הרחב בימים א' ו- ג' בין השעות 16:00 – 20:00, ניתן למצוא בגדי גברים ונשים, מוצרי תינוקות, תיקים, נעלים, משחקי ילדים, מוצרי חשמל, מוצרי אקססוריז לבית והפתעות רבות.

התלהבנו לראות בחנות מגוון רב של מוצרים מעולים שניתן לרכוש במחיר סימלי. לדוגמה שמלת ערב אלגנטית במחיק 15 ש"ח, חולצות לגבר במחיר 5 ₪ , בגדי תינוקות במחיק 3 ₪ , ג'ינסים לנערות במחיר 10 ₪, נעלים במחיר 10 ₪  ועוד אקססוריז, כובעים, משחקי ילדים והכל במצב מצוין ובמחיר סמלי השווה לכל כיס.
תושבים המוכרים באגף לשירותים חברתיים, יוכלו לרכוש את מוצרים בהנחה משמעותית נוספת למחירים הנמוכים ממילא.

עוד סיפרה לנו אודליה, שהעירייה מתחזקת את עלויות אחזקת החנות, חלק מהמוצרים נתרמים למחלקת הרווחה לתושבים וחלק מועברים לגמ"ח אחר ששם הבגדים מתאימים לאותה האוכלוסייה . חשוב היה לה להדגיש כי החנות בעלת מודעות אקולוגית. ביגוד שאינו ראוי נשלח למחזור לאגף חזות העיר, לפחי מחזור הבדים ובכך חוסכים פסולת רבה שהייתה מגיעה להטמנה. באופן הניהול הזה, אנו מסייעים גם לשמירת הטבע והסביבה וגם לרווחת הקהילה.

אני מאוד ממליצה להגיע ל "אופי של חנות", לתרום ולהביא מוצרים לשימוש חוזר ולרכוש מהמגוון הרב המוצע בחנות, ובוודאי תופתעו לראות את המחירים המוזלים והכדאיים.
תודה מיוחדת לאודליה טיירי מנהלת החנות על הסיור המרגש, לעובדי אגף בינוי, רכש ולוגיסטיקה בעיריית רעננה, רינת הורנשטיין, ניר דוד ואלעד חיימי שדואגים לפעילות החנות באופן שוטף, לרועי לזר מנהל מחלקת אחזקת מבנים ועובדי המחלקה על הקמת המבנה שנעשה מקונטיינרים ועל כל התחזוקה השוטפת.

תודה לכל המתנדבים והמסייעים להפעלת והצלחת החנות המומלצת.

תודות חמות לראש העיר – מר חיים ברוידא, מנכ"ל העירייה – מר אריאל הילדסהיימר ולגבי בוזגלו מנהל אגף בינוי, רכש ולוגיסטיקה שבלעדיהם זה לא היה קורה, יישר כוח.
מלבד ימי הקבלה א' ו ג', ניתן להניח את המוצרים הנתרמים בפתחה של החנות, במגרש החנייה הצמוד אליה, או לבחור להניח אותם בכל שעה משעות היום, במתקן מתאים העומד מחוץ לחנות. המתנדבים מרוקנים אותו מהפריטים שהושארו בו וממיינים אותם בחנות, בהתאם לסוגים השונים המיועדים למכירה.
החנות ממוקמת בקומת קרקע, וחניה מצויה במקום בשפע.

אכן זכינו לראות יופי ואופי של חנות שכולם מוזמנים לבקר בה, זה הזמן גם להתחדש בחדש וגם להשתחרר ממוצרים שאין לנו צורך בהם. זה חסכון לכיס, גם טוב לסביבה וגם סיוע לקהילה ולרווחה. כי שימוש חוזר לנו ולסביבה עוזר!. זה הזמן לבקר בחנות להתחדש ולהתרגש מהנתינה ומהקבלה.

לחצו על הקישור למעבר לבלוג מיזמים לקיימות עירונית ברעננה, בשיתוף מחלקת הקיימות, בסיור להפחתת הצריכה ושימוש חוזר בקהילה.

לשיתוף:

תגובה אחת

  1. Zvi Rogov הגב

    בהצלחה,בעזרת הכל יכול!!!

השארת תגובה