אודות

שמי מירי ישראלי, אני אומנית רב תחומית, יוצרת אמנות אקולוגית, פעילה סביבתית, מרצה בתחומי התרבות והסביבה ומנחת סדנאות יצירה לעידוד האומנות הירוקה המושיטה את ידה לסביבה.

  קצת רקע עלי:
במשך שנים רבות עסקתי בתחומי ההנדסה ובהדרכת מחשבים ובמקביל תמיד יצרתי להנאתי כתחביב לנשמה.
אחרי 34 שנות עבודה כשכירה בתחומים הטכניים, החלטתי לפנות  ליצירה מקום מרכזי בחיי. פניתי ללימודי הדרכת אומנות  רב תחומית ולהכיר טכניקות יצירה מחומרים כמו זכוכית,  עץ, בד, נייר וכדומה והחיים החלו לקבל גוונים חדשים ומעניינים…
סיימתי 3 שנות לימודי הוראה במסלול "הדרכה והסמכה לנוער וגיל הזהב לאומנות רב תחומית" במכללה לאומנות "ורצברגר" ברמת גן עם פרויקט גמר שזכה להצטיינות הנקרא "יצירה  ממוחזרת לסביבה עוזרת". זו היתה תחילת דרכי בתחום האומנות הירוקה, בהמשך למדתי אצל אומנים שונים העשרה בתחומים שונים ובמקביל העשרתי את הידע בתחומי הסביבה  בלימודי קורס למנהיגות סביבתית והשתלמויות בכנסים לחינוך סביבתי.
בתחילת שנת 2008 החלטתי להקים את אתר "גרין ארט" – "Green Art" במטרה להוביל ולהטמיע את האומנות הירוקה המושיטה את ידה לסביבה ולהעניק ידע והסברה חינוכית, חברתית וסביבתית.
מצאתי את עצמי בגיל 54 מתחילה פרק חדש בחיי, גם משינוי מעמדי כשכירה לעצמאית וגם מקימה עסק חדש מהיסוד, מתוך אמונה כי זה הייעוד החדש שלי שאתו אני מזדהה  רגשית ואידאולוגית ובעזרתו אוכל להעיר ולהאיר את הדרך, כי בכוחה של האומנות הירוקה להעלות את המודעות לאהבת הטבע, כיבוד ושמירה על הסביבה.
כשנחשפתי לפוטנציאל העצום הגלום בשימוש בחומרי פסולת רבים לטובת אומנות ויצירה בהדרכות שלי, גיליתי כי יש השפעה חיובית בקרב קהל המשתתפים על  שינוי דפוסי החשיבה שלהם והמודעות  שהם מגלים לצמצום משאבי הצריכה, צמצום כמויות האשפה המיועדת להטמנה ונכונות להשתמש בפסולת שלנו בצורה מושכלת. גיליתי בסיפוק רב את ההשפעה של האומנות האקולוגית על מקבלי ההחלטות במוסדות שונים לאימוץ החלטות המתחשבות בשמירה על הקיימות ועל הסביבה.

מודל לחיקוי עבורי היא המדענית ריטה לוי-מונטלצ'יני שהשקיעה את כולה למחקר המדעי ואמרה כי מה שנותר אחרי לכתינו הוא המסרים שהעברנו במהלך חיינו, לזרוע אהבה, שמחה, צבע בכל אשר נלך על פני הארץ.
מסרים אלו אני מנסה להעביר סביבי. לזרוע אהבה, שמחה וצבע תוך רצון לשפר את מצב האדם, הטבע והסביבה. הנתיב לקיימות מתחיל עם הטמעת המודעות באמצעות:

 • הרצאות ומצגות הסברה המגבירות את המודעות לבעיות האקולוגיות בעולם והדרכים לאימוץ אורח חיים ירוק.
 • בסדנאות, השתלמויות וקורסים באומנות ירוקה למגוון קהלים מהגיל הרך ועד גיל הזהב.
 • הסברה והדרכה לקהילה,  פיסול סביבתי והטמעת  האמנות האקולוגית המעודדת לגילוי אחריות לשימור הסביבה.
 • בהשתתפות בתערוכות אמנות להציג עשייה אמנותית ואמנות אקולוגית להגברת המודעות לקשרי הגומלין בין האמנות, לטבע ולסביבה.
  באמצעות בלוג אישי בו אני כותבת וממליצה על מקומות או פרויקטים המבוצעים לקידום התרבות, האמנות והקיימות.

 "Green Art"   – מעודדת יזמות ושיתופי פעולה עם חברות, ישובים קהילתיים, ומוסדות חינוך לקידום תכניות חינוכיות וחברתיות לקהילה כולה לגילוי אחריות וטיפוח הסביבה דרך הסברה למודעות סביבתית, חינוך סביבתי,  חינוך לקיימות, אמנות אקולוגית ואמנות סביבתית.

היצירתיות בעיני, הינה לראות משהו שעדיין לא קיים, למצוא את הדרך להפוך זאת למציאות חדשה וכך אנו הופכים להיות חברים למשחק הבריאה של ליצור יש מאיין.

שלכם,
מירי ישראלי,

ציטוט מן המקורות:

"וייקח ה' אלוקים את האדם וינחהו בגן עדן לעובדה ולשומרה", (בראשית ב', פסוק טו'). "בשעה שברא הקדוש ברוך הוא את האדם הראשון, נטלו והחזירו על כל אילני גן עדן, ואמר לו: ראה מעשי כמה נאים ומשובחין הן, וכל מה שבראתי בשבילך בראתי. תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם תקלקל אין מי שיתקן אחריך" –
(קהלת רבה פרק ז, יג').
במובנים רבים גן העדן ואוצרות כדור הארץ נמצאים סביבנו, אך עלינו לעשות מעשים כגון: "לעובדה" – המשמעות לעבוד, ליצור, לטפח, ליזום ולעשות מעשים טובים. "לשומרה" – המשמעות לא לקלקל, לא לזהם ולשמור על יופי הבריאה והטבע גם למען הדורות הבאים.

 

לשיתוף:

4 תגובות

 1. נסים לוי הגב

  מירי היקרה
  באתר שלךgreen art מצאתי שפע של יצירתיות מחשבה ויופי.
  כולם מעשי ידיך להתפאר.
  הפכת פסולת שנועדה להטמנה ליצירות אומנות מקסימות.
  כולנו צריכים להודות לך על פעילותך הנחושה ללא לאות למען הסביבה.
  יצירותיך מעוררות השראה וללא ספק הן מודל לחיקוי לכולנו.
  כל הכבוד.
  דר" נסים לוי.
  רעננה.

 2. רועי חזקיה הגב

  מירי היקרה, יישר כוח על עבודתך הנהדרת בשמירת כדור הארץ.
  יצירות האומנות שלך מהממות!!!

 3. בנימין אתי הגב

  נהנתי מאד
  תמיד אמרתי שאת מוכשרת
  עלי והצליחי
  אוהבת
  אתי

 4. ליהי ברקין הגב

  מירי יקרה, אני קוראת את המילים שבהן את מתארת את עצמך מתוכך ואת קודש עשייתך ומוצאת עצמי נרגשת.
  החיבור שאת יוצרת בין ה"טפל" לעיקר והופכת במגע וצבע את הטפל לעיקר הוא מדהים.
  האמונה והיכולת שאת מעבירה היא עצומה וחזקה.
  אני שמחה על הפייסבוק הזה (שלרוב אני מוצאת עצמי נשאבת אליו מתוך כורך ולא מתוך רצון),שחיבור בניינו.
  אני מאחלת לך עוד שנים רבות של השראה וצבע ושמחת חיים.
  תודה על שאת מי שאת.
  זכינו..
  בהקרה והערכה רבה

  ליהי ברקין

השארת תגובה