הסופר החברתי – חינמי מרעננה, הנקרא "נתינה מהלב" מיזם חשוב המציל ומחלק מוצרי מזון בחינם לכל דורש

מאוד התרשמתי מהמיזם השני שסיירנו בסיור מטעם הוועדה לאיכות הסביבה להכיר מיזמים הפועלים להפחתת צריכה ושימוש חוזר,  כאשר הגענו למרכול החברתי החינמי הנקרא "נתינה מהלב" המצוי ברח' אוסטרובסקי 14, רעננה.
המרכול הוקם ומתופעל על ידי עמותת "נתינה מהלב" שהקימה נטלי רודולר אשת חינוך ופעילה חברתית שהגשימה חלום במשך שנים, להקים מרכול חסד שיעניק חינם מוצרי מזון בסיסיים כסיוע לנזקקים ולכל דורש. המקום הוקם בסיועם של ראש עיריית רעננה חיים ברוידא, מנכ"ל העירייה אריאל הילדסהימר ומנהלי אגפי העירייה.

בעיית בזבוז המזון בישראל היא בעיה חמורה, מאחר וישראל מדורגת אחרונה במדינות ה -OECD ביישום מדיניות להצלת מזון. בהיבט החברתי, זה מסייע לחיזוק הביטחון התזונתי של השכבות החלשות וצמצום העוני. זהו חסד גדול לאנשים שידם אינו משגת רכישת מזון. בהיבט הסביבתי אנו  מסייעים לניצול מיטבי של משאבי טבע קיימים ולצמצום פליטות מזהמים וגזי חממה. כנ"ל גם בהיבט הכלכלי החוסך עלויות רבות לרשות המקומית, לתשלומים שאנו משלמים להיטל הטמנה בעבור הפסולת. 

לכן מיזם זה חשוב ביותר ומועיל לכולנו מכל הבחינות, בנוסף מעודד שיתופי פעולה של קבלת עודפים ממרכולים, מ"לקט ישראל", פעילות התנדבותית עם הקהילה.

קיבלו אותנו במרכול "נתינה מהלב", יעל רוזנבוים ואיציק ינוסוביץ המתנדבים בסופר החברתי, יחד עם דניאלה אוהב ציון, יהודית שוהם, רביד אדרי וזאביק בנט המתנדבים בחלוקת המוצרים לקהל הנזקקים ולכל הדורש.  המרכול פתוח בימי שני בין השעות 8:00 – 11:00 בבוקר, ובימי חמישי בין השעות 17:00 – 19:00 אחה"צ.

המרכול "נתינה מהלב" הוא ראשון מסוגו ברעננה, שהוקם במטרה לספק לנזקקים מוצרי יסוד יבשים, המגיעים תרומות מחנויות מקומיות, תרומות של תנועות נוער ובתיה"ס או נרכשים מכספי התרומות לעמותה. בנוסף למוצרי היסוד היבשים, הוא מספק אחת לשבוע עודפי ירקות ופירות המתקבלים מ"לקט ישראל".

מצאנו על המדפים מוצרים כמו שמן, אורז, קמח, סוכר, טונה, פסטה, קופסאות שימורים, קטניות ,מוצרי טואלט וכו'. בנוסף לתרומות שמתקבלות מהחנויות, סיפרו לנו יעל ואיציק, כי יש הסדר עם עמותת "לקט ישראל" במטרה להציל מזון כמו ירקות ופירות טריים ולהעביר אותם לנזקקים בימי ד' במרכז קריית שרת (מאחורי אולם הספורט) ברחוב האחווה 2, ברעננה 
בזכות שיתוף פעולה יחד עם "עמית רננים" ורכזת המתנדבים של הנוער בעיריית רעננה, מגיעים למקום בימי ד' בני נוער המתנדבים בקבלת תרומות הירקות והפירות מהחקלאי, הם ממיינים ואורזים אותם ומחלקים אותם לנזקקים המגיעים לקבלם. קשה שלא להתרגש ממיזם מרגש זה של הצלת מזון רב, שמקדם שיתופי פעולה עם חברות, בני נוער המגיע לנזקקים במקום שיגיע לאשפה ומשם להטמנה ויפגע בסביבה.

בחגים הם עורכים ימי חלוקה מרוכזים. מכספי התרומות הפרטיות שהם מקבלים (ללא תמיכה ממשלתית) הם קונים מוצרים לחגים, מזמינים כל מי שידו אינה משגת לקבל חינם מוצרי מזון על פי בחירתם (לא סל מזון מובנה, אלה מוצרים שהמשפחה צורכת וכך נמנע בזבוז של אגירת מוצרי מזון שאינם בשימוש המשפחה). המוצרים ניתנים לכל דורש ללא שאלות על מצבם הכלכלי וללא צורך בהוכחה של מצבם.ניתן להתעדכן בפתיחת החנות ובשעות דרך העמותה (נטלי- (052-5607855) ולמוקד עיריית רעננה .

בסיום הסיור, התרגשנו לראות את הסופר החברתי שהקימה נטלי רודולר, המהווה מקום של חסד קהילתי ומנוהל על ידי תרומות ומתנדבים נאמנים, שגם מצילים מזון רב שהיה מגיע להטמנה ופוגע קשה בסביבה, וגם מעניקים לנזקקים מוצרי מזון וטואלט תוך "נתינה מהלב"  כחוסן תזונתי וחברתי המשמח את הקהילה. 

מוזמנים לבקר במקום, לתרום עודפים ומוצרי יסוד של מזון, טואלטיקה וניקיון סגורים וארוזים, וכן לסייע בתרומות כספיות. בנוסף לעודד את בני הנוער לסייע בהתנדבות בחלוקת הפירות והירקות המגיעים מ"לקט ישראל" לחלוקה ברעננה. השלב הבא המתוכנן הוא, ניצול שאריות המזון האורגני לייצור קומפוסט לדישון לגינות הקהילתיות.
תודה רבה למתנדבים יעל ואיציק לסיור המרגש שערכו לנו, תודה לכל המתנדבות במרכול "נתינה מהלב" ויישר כוח לנטלי רודולר, את גאווה רעננית אמיתית!.

לחצו על הקישור למעבר לבלוג מיזמים לקיימות עירונית ברעננה, בשיתוף מחלקת הקיימות, בסיור להפחתת הצריכה ושימוש חוזר בקהילה.

 

לשיתוף:

2 תגובות

  1. Zvi Rogov הגב

    בהצלחה,בעזרת הכל יכול!!!

  2. דניאלה אוהב ציון הגב

    נרגשת בכל שני להתנדב בנתינה מהלב,נטלי רודולר אישה מרפא,וכולה אשת חסד. גאווה לרעננה עם ראש עיר חיים ברוידא, מכיל,אוהב,ורגיש לנושא נתינה מהלב,כל כולו נתינה.שרק נהיה בצד הנתינה.שנה טובה ובריאה.

השארת תגובה