רשמים מתערוכה קבוצתית "מחוץ לשגרה" של אמני "מוזה" רעננה המוצגת בגלריה בהיכל התרבות רעננה (מרץ 2024)

מוזמנים לבקר בתערוכה הקבוצתית של אמני "מוזה" – ארגון אמני רעננה הנקראת: "מחוץ לשגרה". אוצרת התערוכה : נאוה פורת.
פתיחה חגיגית במעמד ראש עיריית רעננה: מר חיים ברוידא התקיימה בתאריך 23.2.24  בהיכל התרבות בבית יד לבנים. הנחה צבי נדב רוסלר יו"ר אמני "מוזה" רעננה.

נאוה פורת האוצרת הנפלאה של אמני "מוזה" אותגרה מאוד, לנוכח הכמות הרבה של האמנים והיצירות הרבות, עמדה באתגר במקצועיות רבה, בסידור היצירות על פני שתי הקומות של הגלריה והצליחה לתת ביטוי ליצירות הרבות במסירות רבה ובהתנדבות מלאה.  כך זכינו לתערוכה מרשימה ומגוונת ביותר וזכינו באוצרת נהדרת.

 בתערוכה המתייחסת לביטוי החזותי ולמושג "מחוץ לשגרה", בחרתי לשקף ביצירה שלי את ההתכתבות הישירה עם אירועי אוקטובר 2023 ומלחמת "חרבות ברזל" שהוציאה את כולנו מחוץ לשגרה הבטוחה. החלטתי להציג בהמשך למיצב האמנותי הסביבתי שיצרתי המורכב על "חומה של תקווה" ברעננה, הנקרא "עם אחד בלב אחד" – כמסר לחזון של אחדות, אהבה ותקווה לשחרור החטופים שנפלו בשבי ע"י החמאס בעזה, לבטא באמצעות אמנות  המשלבת מיצב, צילום ויצירת אסמבלאג'.

 המיצב משלב ברצפה את חומרי הגלם שפיסלתי במיצב הסביבתי המורכב  על "חומה של תקווה" ברעננה, המורכב מחומרים מתכלים, שמעליהם תלוי על הקיר צילום המיצב שבחומה,  שצילם הצלם המוכשר : אורי קויפמן.
 צילום המיצב הודפס על בד קנבס בגודל  70×120 ס"מ ומשולב באמנות תלת מימד. ליצירת האסמלאג', יצרתי את הפרפרים הצהובים שעוצבו בגדלים שונים ונוצרו מבקבוקי פלסטיק שקופים שעליהם ציירתי את הפרפרים. הפרפרים מחוברים עם חוטי ברזל ונעוצים בבד הקנבס בכיוון תעופה לרקיע התכול בשאיפה אל האופק הפתוח. כמו החטופים הכלואים המייחלים ליציאה אל החופש, הדרור והאופק הפתוח.
לבבות הפח הקרים, מסמלים את הלבבות השבורים, פרופילי הברזל מסמלים את מלחמת חרבות ברזל, מגן הדוד המפוסל מברזל ופלסטיק מעניק לנו חוסן, הלב האדום המצוי בחפיפה עם מגן הדוד, קורא לנו לאחדות ואהבה וחזון של תקומה. כך גם הפרחים המצויים בלב האדום מפוסלים מפסולת שקמה לתחייה מחודשת.
כל פרפר ופרפר שיצרתי, עוצב ברגישות, באהבה והזדהות עם משפחות החטופים, המייחלות אתנו בכאב, בתפילה ובתקווה לשחרורם של כולם אל החופש. אמן!.

תודה רבה לצבי נדב יו"ר מוזה, לנאוה פורת האוצרת הנפלאה, לחניתה לסיוע, לאווה לעיצוב ההזמנה, למרסלי שברכה בשם האמנים ולכל מי שהיה שותף להקמת התערוכה המרשימה והחשובה. תודה רבה לצלם המוכשר: אורי קויפמן השותף איתי ליצירה.

מוזמנים לצאת אתנו למסע מרתק בתערוכה "מחוץ לשגרה" – שבו לכל פרט יש את היכולת לבטא קשת רחבה של מצבים החבויים בשגרת היום יום.( לדבר האוצרת).

את שמות כל האמנים המשתתפים בתערוכה, ניתן לקרוא בדבר האוצרת המצוי בגלריית התמונות, ניתן גם להתרשם מחלק מיצירות האמנים המשתתפים בתערוכה.
בהצלחה רבה לכל אמני מוזה" רעננה המציגים בתערוכה "מחוץ לשגרה".  אל תחמיצו את התערוכה, בואו לבקר בתערוכה המרשימה הננעלת בתאריך: 18.3.24.
שעות הפתיחה לביקור בהיכל התרבות – יד לבנים רעננה הם: א' – ה' 19:00 – 8:30 –  ימי שישי : 8.30 – 12:30 – שבת: 11:00-13:00

לחצו על הקישור המציג את פיסול המיצב "עם אחד בלב אחד" המורכב על "חומה של תקווה" ברעננה, המהווה את צילום היצירה והאסמבלאג' הקורא לתקומה ותקווה.

לשיתוף:

13 תגובות

 1. שרה מלכי הגב

  Bring them home now.
  העבודה עוסקת בתחושות הקשות של משפחות החטופים, ובמאבקן להחזיר אותם הביתה.
  האשה שנראית מגבה היא אם של חטופה, היא מודאגת, מוטרדת ומכונסת בתוך עצמה במחשבות קשות על גורלה.
  מגיע אליה מידע מחטופים שחזרו ומסירטונים המופצים ברשתות.
  פניה אינן נראות כאשר היא מחזיקה את תמונת ביתה המחוברת בשלשלאות המביעות על כך שהיא כלואה פיזית ונפשית.
  השתמשתי בצבעי שמן מעורבים עם משחת עיצוב היוצרים טקסטורה מאוד בולטת בחיספוס גס, המבטאת את המציאות המזוויעה בכלא החמס.
  והצבע האדום כתום מצביע על הבערה בנפש המשפחות, על אי הוודאות של יקיריהם.

 2. סוזאנה באן חתם הגב

  מירי בלוג נהדר, והמשיכי בעבודתך החשובה לשמירת הטבע והסביבה.
  בעבודה שלי שמוצגת בתערוכה אני מתארת את מהלך חיי וחיי משפחתי.
  אנחנו עברנו מבודפשט לפאריס, מפאריס לבואנוס איירס, ומשם לארץ. כל מעבר הוא קשה, ובמיוחד מארץ לארץ, משפה לשפה.
  עבודה אחת היא עלי, ואחת על אבי.
  בעבודה שהיא עלי, אני מבטאת את הבעייתיות שבמעבר מארץ לארץ בשינוי שמי בכל שפה ושפה.
  השתמשתי בצילומים שלנו, אבל ניראה היה לי מעניין יותר לעשות מניפולציות על הצילומים, כדי לעוות אותם.

 3. חגית מויאל הגב

  מירי היקרה,
  תודה על בלוג מאיר הפנים, המרתק והמפרט.
  ותודה על מי שאת האהבה שלך לאמנות שאת מביאה בחן רגישות וחושפת לקהל ולעולם.
  השביעי באוקטובר טלטל את עולמנו ובעבודה שלי ישנם חלקים של גריד צפוף שמזכירים רשתות הקשורים לתחושה של רשתות וכליאה אל מול חלקים צבעוניים מלאי אופטימיות לתחושה שהחיים חזקים מכל.

 4. צבי נדב רוסלר הגב

  מירי היקרה , קודם אני מודה לך על הכתבה המקצועית שלך על התערוכה ״מחוץ לשגרה ״ עשית שירות גדול לאמנים ולמוזה . באשר ליצירה שלי : החל מה 7 באוקטובר התקשורת השכלתה על החיים שלי ונהפכה לשגרה . איך לוקחים פסק זמן מזרם הכתבות המשודרות והכתובות ? היצירה והציור הם הדרך שלי לצאת אפילו זמנית מהשגרה . –

 5. לביאה מנוס הגב

  היצירה שלי נוצרה .בעקבות ביקור ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים שהכל בוער עדיין.היצירה קולאג על עץ. כוללת צבע אקרילי.סלעי בזלת
  שקי יוטה וחוטי תיל ברזל.

 6. רינה דוד הגב

  כתבת יפה. בתערוכה כל אומן מייצג את הפירוש שלו לטלטלה ולמצב ההזוי הזה.
  את בחרת בפרפרים הצהובים המייחלים לחופש ובלבבות השבורים.
  אני בחרתי בכובעים שבשגרה מסמלים מעמד חברתי, גיל וחופשה. כעת ניתן לעוף הכי רחוק שאפשר ולשנות את הכובע בהתאם.
  תודה מיוחדת לנאווה שאצרה במקצועיות והרבה אהבה.
  בתקווה להחזרת החטופים וימים שקטים יותר?

 7. מרגלית ראגואן הגב

  מירי יקרה ואלופה שלי, תארת בצורה כל כך מיוחדת לך את התערוכה שלנו מעבר לשגרה, היצירה שלי פרחים עם גבעול חלול מתארת את הקושי והחלל הריק שבו אנו נמצאים ובכל זאת אני מאד אופטימית ומקווה לימים יפים וטובים יותר וזה מתבטא בפסטורליה שמסביב לפרחים ,שיהיה לכולנו בהצלחה.אמן?

 8. דוד גומא הגב

  איזה יופי – מירי היקרה, כתמיד, הכתבה מאד מעניינת ומיוחדת והצילומים המלוים יפים ומשקפים בחדות את המסר של נושא התערוכה – שאפו ענק – והצלחה רבה !!!

 9. ניצה הכט הגב

  מירי כתבה מקסימה והעבודה שלך מייצגת יפה את השאיפה לחופש של החטופים באמצעות הפרפרים חופש כמובן שכל העבודה מחומרים ממוחזרים , כמו שמתאים לך מלכת המיחזור?❤️??
  תודה על ששיתפת את הציור שלי שמתאר את הסערה המתחוללת אצל כולנו עם המצב הנוראי של החטופים ובני משפחותיהם ומנגד הרצון להגיע לשלווה ולרוגע על אי בודד.
  מי יתן וכולנו נחזור למצב של רוגע ושלווה עם חזרתם של החטופים הביתה❤️????

 10. אסתי הולנד עיני הגב

  תודה, מירי, על הבלוג היפה.
  בעבודות שלי בטאתי את תחושותי במצב המטלטל אליו נכנסנו עקב האסון שקרה, המלחמה, והחשש לגורל החטופים. תחושת סיחרור, משא כבד על הכתפיים, והוספתי גם קצת הומור בכך שלקחתי את המצב לאבסורד שלו, של הרכיבה על הנמר. צריך קצת הומור במצב שלנו.

  • נאוה פורת הגב

   מירי יקרה, כרגיל ידעת לתאר במקצועיות וברגישות את פתיחת תערוכה "מחוץ לשגרה" ולתאר בדייקנות את המייצג שלך המרגש "עם אחד בלב אחד". תודה יקרה על הפרגון ועל המילים החמות. אני חברה בצוות המוביל של "מוזה" – פורום אמני רעננה. כולנו עובדים בהתנדבות מלאה, כל חבר בצוות בתחומו, כדי לקדם את האמנות העיר. אצרתי את התערוכה החשובה הזאת באהבה רבה במטרה לתת במה ראויה ל 49 אמנים המשתתפים. אתם מוזמנים להגיע ולצאת למסע מרתק בין היצירות המוצגות. תודה מירי על הפוסט הנפלא ועל המיצב שלך המוצג בתערוכה.

 11. Zvi Rogov הגב

  מקסים, מירי! בהצלחה בכל מעשיי ידייך בעזרת הכל יכול!

 12. בני מזרחי הגב

  מדהים מדהים

השארת תגובה