ראש עיריית רעננה וחברי רשימתו למועצת העיר בביקור במתחם ההתרעננות של "צוות לעניין" למען הלוחמים במלחמת "חרבות ברזל"

בתום סיור מעצים עם חברי הרשימה למועצת העיר של ראש עירנו חיים ברוידא שסיירנו בקיבוצי העוטף בגבול עזה, להזדהות עם חברי הקיבוצים מהשבת השחורה של ה – 7 באוקטובר 2023 להציע סיוע ושיתופי פעולה, הגענו למתחם בצומת גילת בו גילינו את ארץ ישראל היפה, את האור, רוח ההתנדבות והאהבה לחיילי צה"ל שמארגנים קהילת "צוות לעניין" חברי עמותת "חרבות ברזל".

הסיפור של קהילת "צוות לעניין" החל שחמישה חברים קבוצת אזרחים מדהימה שהם: ספי גוזלן, אלכס שצופק, מורן רוזנברג, שלומי הרוש וצחי כפרי, שהתאגדו למען הלוחמים והלוחמות שלנו, החל מהיום השני למלחמת "חרבות ברזל" לפנק את החיילים הלוחמים במנגל קטן, לאחר שקנו מאות קילוגרמים של בשר וירדו לקיבוץ צאלים להאכיל את החיילים. 

כאשר ראו כי כמות החיילים המגיעים למתחם גדלה בקצב אדיר, ובימי השיא הם האכילו כמות של 30,000 אלף חיילים ביום, הם החליטו להקים בצומת גילת את מתחם הרעננות לחיילות ולחיילים שסדר הגודל הממוצע מגיע כעת ל 22,000 חיילים ביום ולהעניק לאלפי החיילים שעה קלה של פינוק והתרעננות.
כמות כזו להכנת מזןן לאלפי חיילים, דורשת המון חומרי גלם, ציוד, חשמל, דלק ושינועים בכל חלקי הארץ.
בנוסף הם מקבלים בקשות לציוד צריכה בסיסי, ביגוד, הנעלה וציודים נוספים שיתמכו בלחימה ועושים הכול להשיג תרומות ולתת מענה מהיר לחיילים הלוחמים.

תוך פעילותם בשטח, הם הכירו מספר אנשים מקיבוצי העוטף והתחברו אליהם במספר מישורים לעזור להם במה שאפשר ביעילות מתרומות שהם גייסו למען קיבוצי העוטף. בין היתר  הם תרמו לקיבוץ "ניר עוז" טרקטור חדש לחקלאים בתחילת המלחמה, לאחר שהטרקטורים שלהם נבזזו ע"י החמאס והאספסוף שבאו לקיבוצים לבזוז את רכושם של חברי הקיבוץ.

לאור ההצלחה הגדולה והסוחפת של אלפי חיילים שמגיעים למתחם בצומת גילת, יש להם כיום 2000 מתנדבים שנרשמים באפליקציה ובקהילה הנקראת "צוות לעניין".

עם הזמן המקום הפך לטרמינל ססגוני בו מגיעים אלפי מתנדבים לתרום בחלוקת מזון, שתיה, שרותי כביסה, תספורת, מקלחות ועוד. הם מגיעים למשמרת כבר ב-11 בבוקר, חותכים עגבניות, סוחטים מיצים טריים, מקבלים תרומות של עוגות ומאפים, אופים פיצות, מדליקים מנגלים ומאכילים את החיילים עד עשר בלילה או עד שנגמר הבשר. המקום תוסס ומלא בשמחה עם עשרות המתנדבים המבקשים לפנק את החיילים והחיילות הלוחמים במלחמת "חרבות ברזל ומגיעים למתחם להתרעננות.

היה מרגש לראות במתחם, את כל עמדות המזון והשתייה העומדות לרשות החיילים בחינם. כצמחונית שמחתי לראות כי יש גם עמדה לחיילים המעדיפים אוכל צמחוני.

תחנת ההתרעננות בצומת גילת שמעבר לאוכל מעניקה מקום של כוח, אחדות ואהבה לחיילים היוצאים להפוגה קצרה. החיבוק לחיילים מעניק הרבה כוחות, ושמחה גם למתנדבים הרבים להמשך רוח ההתנדבות  והנתינה מכל הלב הקיימת במתחם גילת.
בשיחה עם שלומי הרוש, הוא אמר שהם יהיו פה עד היום האחרון של המלחמה לדאוג לחיילים, לכן הם זקוקים למתנדבים נוספים ותרומות נוספות לפנק החיילים הרבים.
במתחם מאיישים את העמדות הרבות עשרות מתנדבים המגיעים מרחבי הארץ הנרשמים להתנדבות דרך האפליקציה. חלקם בחלוקת המזון, בהכנת מזון ושתיה במטרה לפנק את החיילים לאחר שחזרו לחופשה מהלחימה, להודות להם על לחימתם, תוך הצגת אחדות בעם, אהבה רוח התנדבות למען חיילי צה"ל וללא התייחסות פוליטית. 

על מנת לארגן את כמות התרומות, הם הקימו עמותה מסודרת הנקראת עמותת "חרבות ברזל" ותוך כדי כך החלו אנשים רבים חילוניים ודתיים לתרום עבור החיילים היקרים שלנו הלוחמים בעזה, בנוסף הם מעבירים עבור הלוחמים בעזה משלוח עם מנות חמות ממתחם האוכל והתרעננות שבצומת גילת לתוך עזה ליחידות הרבות.

כאן גיליתי את ארץ ישראל היפה, עם המציג אחדות, אהבה, נתינה למעט רגעים של חסד לחיילינו הלוחמים בעזה. כולנו מוזמנים לתרום את חלקנו למען חיילינו היקרים הן בתרומות והן בהתנדבות במתחם יחד עם קהילת "צוות לעניין". מוזמנים ללחוץ על הקישור המצורף ולהצטרף לצוות המתנדבים הרבים למען חיילנו הלוחמים במלחמת "חרבות ברזל". ניתן לרכוש בחנות דרך האתר שלהם בקישור המצורף: http://Linktr.ee/zevet   ודרך נוספת בו ניתן לתרום לעמותה, היא בהעברה בנקאית עבור:

"העמותה ללוחמי/ות מלחמת חרבות ברזל ע"ר 580775658"
פרטי חשבון:
1933954
סניף 626
בנק לאומי

בנוסף מצורף לינק לקמפיין תרומות מחו״ל לעמותה. הקבלות מוכרות לצרכי מס בארצות הברית, קנדה ואירופה. מוזמנים להפיץ לכל החברים והמכרים בחו״ל. 

https://www.jgive.com/new/en/usd/donation-targets/115348  

תודה רבה מכל הלב לכל  התורמים והמסייעים לקהילת "צוות לעניין", תבורכו על תרומתכם הרבה לחוסן שאתם מעניקים לחיילנו הלוחמים בעזה בגבורה למענינו.

  מאות ב, שה

לשיתוף:

השארת תגובה