הרצאה מעוררת השראה על החיים מהזבל וחדשנות ישראלית באקולוגיה וסביבה, לתלמידי תיכון "בן גוריון" בנס ציונה.

שמחתי לפתוח את היום הראשון של השנה האזרחית החדשה שנת 2023 עם הפנים לסביבה. היה לי העונג להעביר הרצאה מעוררת השראה על  החיים מהזבל וחדשנות ישראלית בתחום האקולוגיה והסביבה לקבוצה של מעל 100 תלמידי תיכון  מכיתות ט' ו י'  בקריית החינוך השש שנתית ע"ש דוד בן גוריון – נס ציונה.
התבקשתי להציג בפניהם הרצאה במסגרת "האקתון" המציגה פתרונות בתחומי האקלים, הסביבה והקיימות, הפרדת פסולת למחזור ואמנות אקולוגית. במטרה להעניק להם ידע, וחשיבה מחוץ לקופסה כיצד ניתן לפעול במספר מישורים  באופן יצירתי ומעשי, כיצד להיטיב עם מצב הטבע והסביבה בה אנו חיים.

שמחתי במיוחד לפגוש את המורה רון טופול, חברי היקר לתנועת "הורים למען האקלים" שחבר איתי גם ב"צוות החינוך" של תנועת "הורים למען האקלים" המלמד בבית הספר ושהיה שותף לעריכת "האקתון" לתלמידי התיכון. רון ואני שותפים למיזמים חינוכיים, תרבותיים וסביבתיים בהתנדבות במסגרת תנועת "הורים למען האקלים".
בין היתר הזמנתי את הצוות החינוכי והתלמידים לבקר בתערוכה שאנו מציגים בפארק כפר סבא המציגה בפוסטרים גדולים המתורגמים גם לערבית ואנגלית המציגים את המשבר האקלימי – אקולוגי בעולם, כולל מתן פתרונות קיימים וקוראת לכולנו כי "זה הזמן לפעול"!.

כל הכבוד למנהלת בית הספר איריס דורון, ליוזמת טובה שמר פרי מובילה טכנופדגוגיה וחדשנות, לרון טופול ולכל הצוות הפדגוגי והניהולי לארגון יום "האקתון" המעשיר, המושקע ומעורר ההשראה, שהניע את התלמידות והתלמידים למצוא פתרונות יצירתיים, תוך חשיבה מחוץ לקופסה לפעול ביזמות וחדשנות למען עתיד מקיים וטוב לכולנו.

תודה לזכות לתרום מהידע שלי ולהעשיר את התלמידים בחדשנות סביבתית, חשיבה יצירתית והצורך במציאת ופתרונות פורצי דרך לעמוד באתגר הקיימות העומד בפנינו.
ככה פותחים את השנה עם בשורות טובות ומהנות. אשמח לחזור אליכם בקרוב לעוד הרצאה נוספת מסדרת ההרצאות שלי. המשך שנה מוצלחת, מהנה ופורייה.

לשיתוף:

תגובה אחת

 1. רון הגב

  מירי יקירה,
  את מגדלור עם פנס ענק
  האנרגיות הטובות, האופטימיות והמעוררות השראה שלך קורנות כמו ממגדל ומגיעות עמוק לכל אחד ששומע אותך עד רבה מכיר אותך.
  העניים של התלמידים (ושל כולנו) נפערו והתלמידים היו מרותקים מההרצאה שאני בטוח תשאר איתם לאורך זמן רב.
  תודה רבה על ההרצאה, על מי שאת ועל שזכיתי להכיר אותך 💚

השארת תגובה