קבלת תעודת הוקרה לפעילי ופעילות הסביבה שהצטיינו בקידום איכות הסביבה והקיימות המקומית בשרון – בוועידת אקלים השרון ה-2

ועידת אקלים השרון ה2 נערכה לאחר סיום ועידת האקלים העולמית (COP27) שהתקיימה בשארם-א'-שייח', בחודש נובמבר 2022 ונתמכה ע"י יחידת המדען הראשי של קק"ל כיוזמה אזורית משותפת של רשויות ערי השרון: רעננה, כפר סבא,  הוד השרון, מ.א. דרום השרון, מ.א. חוף השרון ומ.מ. כוכב יאיר-צור יגאל.
הועידה הייתה בהובלת היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון וכחלק מפעילות שוטפת אזורית של הרשויות בשנתיים האחרונות להערכות לשינוי האקלים, שחרתו על דגלן להיערך לתרחישי שינוי האקלים לצד שמירה על איכות חיים מקומית ירוקה ובריאה. 

שמחתי כי במסגרת הועידה התקיימו מפגשי חוץ וטבע וסיורים מרתקים. בין היתר נערך סיור לאנשי היחידה ויחידת המדען הראשי של קק"ל, לבקר בתערוכה שאני שותפה להקמתה עם חבריי מתנועת "הורים למען האקלים". תערוכה המציגה בפוסטרים מאירי עיניים והסברים אודות המשבר האקלימי-אקולוגי והפתרונות המוצעים, וקוראת לכולנו כי "זה הזמן לפעול"!, למען עתיד אקלימי ואקולוגי טוב יותר לנו ולדורות הבאים. פרטים על התערוכה "זה הזמן לפעול"!, ניתן ללחוץ על בקישור זה.

הועידה הסתיימה בטקס הוקרה מרגש לפעילי ופעילות סביבה מצטיינים, שנבחרו מערי השרון, שהתקיים במעמד השרה להגנת הסביבה וראשי רשויות השרון.
זכו לאות ההוקרה מגמלאים עד לבני נוער, מיטב היופי והנתינה של 40 נשים וגברים שמתנדבים ומקדמים קיימות במקום בו שהם חיים, לטובת הסביבה והחברה המקומית והמשותפת, לעורר השראה וקידום העשייה הסביבתית בתחומים שונים.

את נציגי רעננה ברך ראש העיר מר חיים ברוידא, במעמד אורן תבור מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה, מנהלת הקיימות וצוות היחידה הסביבתית, במסגרתו העניקה העירייה תעודות הוקרה לשלושה פעילי איכות הסביבה בעיר, אשר פעילותם למען הסביבה בלטה במיוחד.
בנאומו ציין חיים ברוידא ראש עיריית רעננה: ״אחד האיומים המוחשיים על עתידו של כדור הארץ, הוא משבר האקלים. את שינויי מזג האוויר בהיבט המקומי והגלובלי, אנחנו חוווים מידי עונה, ורואים את איתני הטבע מכים וזורעים הרס באזורים רבים בעולם.

מעטים מידי בתוכנו, נותנים דעתם ותורמים מזמנם למען שינוי תפיסתי וחברתי בנושאי סביבה. לכן אני גאה בשלושה מתושבי העיר שלנו: מירי ישראלי, גלינה שיינבליט ורונן וולמן, שוחרי סביבה, שקיבלו אות הוקרה על פעילותם ברעננה למען העלאת המודעות להגנה והשמירה על הסביבה״.

בהזדמנות זו אני מודה לראש העיר רעננה מר חיים ברוידא, לצוות היחידה הסביבתית האזורית לשי המכובד שקיבלתי מעבר לתעודת ההוקרה.  תודה לחברת SAP שאירחה את הטקס המכובד ולכל השותפים לארגון טקס הענקת אות הוקרה לפעילי סביבה מצטיינים של ערי השרון בתום ועידת אקלים השרון ה-2.

כולי תקווה להמשיך כמתנדבת ביוזמות הסביבתיות והחברתיות שאני פעילה. הן בקהילת חברי גינה קהילתית "הפעמונים" ברעננה, בגידולי חקלאות אורגנית, פעילות חברתית עם הקהילה ובהקמת יער המאכל הקהילתי הראשון ברעננה. הן עם חבריי בקבוצת "נאמני העצים של רעננה" הפועלת ויוזמת בהגשת ערר מפני אישורי כריתה של פקידי היערות ופועלת לשמירת הריאה הירוקה בעיר. הן כפעילה סביבתית אקטיביסטית בתנועת "הורים למען האקלים" הארצית והאזורית.
הן כנציגת הציבור וחברה בוועדת איכות הסביבה של רעננה והן כמנטורית לתלמידות בחטיבת ביניים השרון למנהיגות סביבתית וחברתית.

תודה רבה לקבלת אות ההוקרה לתרומתי לקידום איכות הסביבה והקיימות המקומית, תודה לכל השותפים לדרך להטמיע את המודעות הסביבתית בחינוך, בחברה ובקהילה לחיזוק קשרי הגומלין בין תרבות האדם לסביבתו.

לשיתוף:

2 תגובות

 1. Zvi Rogov הגב

  מקסים! בהצלחה בכל מעשיי ידייך,בעזרת הכל יכול! כי מירי זאת מירי,אין מה לדבר, כי מירי היא תמיד הטובה ביותר!

 2. שרון קנר ישועה הגב

  תודה מירי וכל הכבוד!! שאת מקדמת את נושא חשיבות העצים בחיינו, וכמובן את תחום האומנות השימושית כבר כלכך הרבה שנים.
  אני חדשה יחסית בתחום אבל לומדת וחוקרת המון בשנתיים האחרונות, וחשיבות פעילותיך מורגשת בשטח.
  מצפה לאפשרות לשיתוף פעולה במיזם "נתינה וקיימות- פשוט להעביר את זה הלאה".
  המון בהצלחה

השארת תגובה