מפגשי הרצאה וסדנת יצירה לחברי "תות ירוק" רמת השרון – קהל חי לראשונה לאחר הקורונה

מזל טוב! חדשות טובות ליכולת לחזור לעבוד מול קהל חי, לאחר שנה שעולם התרבות היה בהשבתה מוחלטת בגלל משבר הקורונה.
שמחתי שהחל מ 20 לפברואר 2021, הוחלט בהחלטת ממשלה לאפשר לחזור לעבוד עם קהל חי על פי מתווה התרבות החדש והנחיות המותרות אפשרו לנו עד 10 איש לשהות בחדר סגור על פי התו הסגול.
אני נרגשת לשתף אתכם במפגשים חווייתיים ומעוררי השראה שהעברתי למתנדבי "תות ירוק" רמת השרון, כחלק ממפגשי למידה למתן הרצאה מעוררת השראה ומפגש חווייתי שהדרכתי – סדנת יצירה לעיצוב שרפרפים מקרטוני חלב בשימוש חוזר. כחלק מהמסר להכרת משבר האקלים ומשבר הסביבה, קידום כלכלה מעגלית הפיכת הפסולת ממטרד סביבתי למשאב יקר ערך. היה משמח לחזור להרצות מול קהל חי לאחר שנה שלא התאפשר לי לראות קהל חי אלא להעביר הרצאות האמצעות אפליקציית ZOOM. גם לקהל וגם לי זו הייתה חוויה מהנה ומעצימה במיוחד בהעברת אנרגיות חיוביות מהלב, שקשה להעביר אותם שאתה מרצה מול קהל באופן מקוון דרך המחשב 💚🌎♻.

מוזמנים לפרגן למתנדבי "תות ירוק" הפועלים ברמת השרון למען הקהילה והסביבה. כולי תקוה שנחזור לשגרה טרום הקורונה להרצות בפני קהל של מאות אנשים ונמשיך לקדם את המודעות הסביבתית בחברה ובקהילה.💚🌎♻

לפי כך, שמחתי מאוד להתכנס ולפגוש את מתנדבי "תות ירוק" מרמת השרון, שסיפרו לי אודות פעילותם למען איכות הסביבה בעיר. ההרצאה שבחרו לשמוע מתוך סדרת ההרצאות שלי בתחומי הקיימות היא "הפסולת של היום – היא היצירה של המחר". בהרצאתי הצגתי עשייה עולמית המשפיעה על עתיד האנושות, בתחומי הכלכלה המעגלית, וחשיבה יצירתית מחוץ לקופסה בהתייחסות לפסולת. התרשמנו מעשייה חדשנית יצרנית בתעשייה, בחברה, במדע ובתרבות בעלת מגמה ההולכת וגוברת בעולם שהחלה בתגובה למשבר האקלים והסביבה, המוכיחה כי הבלתי אפשרי – אפשרי לחלוטין.
לאור התגובות הנלהבות של החברים בתום ההרצאה, מרגש היה לראות שהם מצפים להשתתף בסדנת היצירה שבחרו ללמוד, כיצד לעצב שרפרפים מקרטוני חלב המעוטרים בטפטים בשימוש חוזר כריהוט נייד שימושי וידידותי לסביבה.

במפגש השני עם חברי "תות ירוק" רמת השרון, התחלקו החברים לצוותים, שכל צוות בחר לעצמו כיצד לעצב את השרפרף על פי טעמו. לימדתי אותם את אופן גזירת הקרטונים, אופן שימוש חוזר בפקק הפלסטיק של הקרטון חלב ורעיונות נוספים לשימוש חוזר בחומרים שיצאו מכלל שימוש.
שמחתי מאוד לאווירה השמחה והדינמיקה בין החברים, להתלהבות מכך שלמדו ליצור, לבנות ולעצב שרפרפים חזקים במיוחד שעוצבו מקרטוני חלב שעברו מהפך מן הפח.
היה מרגש לראות את עבודת הצוות המשותפת, אופן הדיוק וההקפדה על העיצובים והעיטורים ואת חדוות היצירה הירוקה המושיטה את ידה לסביבה. בסיום הסדנה נתרמו השרפרפים למתנ"ס, כפינת ישיבה חדשה וידידותית לסביבה. סוכם עם החברים שיבנו על פי ההנחיות שרפרפים נוספים שיצטרפו לפינת הישיבה הייחודית.

אתם מוזמנים להתרשם מהמפגשים החווייתיים  שזכיתי להעניק בקידום המודעות הסביבתית  בידע, השראה וחוויה מעשית כי "הפסולת של היום – היא היצירה של המחר!". בטוחני כי לאחר ההרצאה והסדנה, הם יאמצו רבות את הדרך להפוך את הפסולת שלנו ממטרד סביבתי למשאב יקר ערך.
תודה לחברי "תות ירוק" רמת השרון, שמחתי לפגוש אתכם. בהצלחה בהמשך פעילותכם החשובה למען הקהילה והסביבה.

לשיתוף:

2 תגובות

  1. בני מזרחי הגב

    יפה יפה .לך .בהצלחה.

השארת תגובה