קידום המודעות הסביבתית באמצעות הרצאות הסברה ואמנות ירוקה

אני שמחה לשתף אתכם בפעילויות האחרונות שלי בעירי רעננה  לקידום יחסי הגומלין בין תרבות האדם וסביבתו שהחלו בקישוט הסוכה הירוקה שבנו במנהלת פארק המסחר והתעשיה לאנשי העסקים לקידום שיתופי הפעולה העסקיים בה התנדבתי לעטר ולקשט את הסוכה העירונית בקישוטים מרהיבים וצבעוניים מחומרים רבים בשימוש חוזר כמו כדורי פלסטיק מפוצצים, כפיות פלסטיק ופסולת אריזות מזון, פקקים מסוגים שונים, שקיות ניילון, מוצרי נייר וקרטון, בקבוקי פלסטיק  וחומרים רבים שיועדו לפח ועברו מהפך לקישוטים מרהיבים ואקולוגיים שתרמו לאווירה חגיגית למבקרי הסוכה בצבעוניות עליזה ושמחה.

פעילות נוספת לקהילה,  היתה פעילות הסברתית שהחלה בהרצאה מעשירה ומרתקת שהרצתי בפני מאות מתושבי העיר וחברי מועדון "גיל הזהב" שהתקיימה ב"יד לבנים" ברעננה על תועלת האמנות לחברה ולסביבה. בהרצאה הצגתי מסע עולמי מרתק על פרויקטים המחברים את האמנות לתרבות, לכלכלה ולסביבה שהציגו כיצד ביכולתו של האדם להועיל, לטפח ולשקם ולא רק להרוס ולזהם את הטבע והסביבה.
עקב ההרצאה קיבלתי תגובות רבות מפרגנות ומרגשות מקהל המשתתפים בהרצאה, שנהנה גם מתוכן ההרצאה וגם מהטיפים הירוקים שהדרכתי מה ניתן ליצור מחומרים שיצאו מכלל שימוש.
באותו השבוע שמחתי גם להציג מבחר מהיצירות שלי בפסטיבל  הסביבתי "אקו" שארגנה עיריית רעננה לתושבי העיר במתחם גלריית האמנים יחד עם חבריי אמני רעננה בה הצגנו יצירות שונות ומגוונות המקדמות את המודעות והתרבות לשמירת הטבע והסביבה.
חוות דעת של משתתפים שנכחו בהרצאה שלי לתושבי רעננה   
בנוסף גם נכחתי בפגישה ביחידה לאיכות הסביבה  שזומנה ע"י הוועדה לאיכות הסביבה העירונית שבה אני מתנדבת כנציגת הציבור במטרה לסייע ולתרום לקהילה ככל שאוכל.
היכולת להועיל ולהשפיע לטובה על הציבור הן בהרצאות הסברה והן בהצגת אמנות אקולוגית המשמשת כשפה תרבותית כיצד ניתן להיטיב עם האדם, הטבע והסביבה גורם לי שמחה ונחת ומקדם את מטרותי להוביל מנהיגות סביבתית , ופעילות המבוצעת הלכה למעשה.

רשמים מהשתתפות בגלריית האמנים בפסטיבל "אקו" שהתקיים בפארק רעננה בה הצגתי מבחר יצירות מפסולת האדם וחומרים מן הטבע כחלק מהמסר של האמנות האקולוגית לקדם את המודעות הסביבתית לקהילה.

שהוצגו בגלריית האמנים בפסטיבל הסביבתי "אקו" שהתקיים בפארק רעננה. היצירות פוסלו ועוצבו מפסולת של קרטוני חלב, פסולת עץ, נייר, קרטון, עיתון, חוטי חשמל, פקקי שעם, קליפות אגוזים וענפים מן הטבע, רשת, פלסטיק ועוד. החשיפה מקדמת את ערכי המודעות הסביבתית כי הפסולת שלנו היא משאב יקר וניתנת לשימוש חוזר ליצירת אמנות שימושית ולטיפוח הסביבה.

הצהרת אומן שהוצגה בגלריית האמנים בפסטיבל  הסביבתי"אקו" רעננה

לשיתוף:

השארת תגובה