יום הולדת 93 לאמן הטבע והמשורר – ברגר מלך שנערך ב"חוות גן עדן" בניר לבנים

להגיע לגיל 93 ועדיין להיות פעיל ברצון להגשים את חלומותיך, לא כל יום ניתנת לנו האפשרות להכיר אנשים כאלו. אך אמן הטבע והמשורר הנהדר "מלך ברגר" הוא לוחם מעורר השראה שיוצר מעל 47 שנים והציג מעל 100 תערוכות אמנות במטרה להנחיל את דרכי עבודתו לאהבת הטבע באמצעות האמנות והכרת העושר הטמון ביצירה מחומרים רבים מן הטבע.

יצירותיו המיוחדות משקפות את האידאולוגיה שלו ללחימה לצדק חברתי וסביבתי, למסר של שלום ולא למלחמה ולאהבת הטבע והסביבה. ליצירותיו הוא משתמש באבנים בגדלים שונים, צדפים,ענפים, גזעים, זירעונים, פרחים מיובשים, קליפות מזון שונות, עלים יבשים, כותנה, חול בצבעים שונים, קוצים שונים, שימוש בצבעים טבעיים מתבלינים וחומרי טבע רבים נוספים.

כאמן וכמשורר ממשיך מלך ברגר במלחמתו למרות גילו ומגבלותיו הפיזיות, לקדם את האמנות מהטבע ואת אמני הטבע שיזכו להכרה ולמקום שירכז את כלל האומנויות מהטבע לצורך העברת מסרים ערכיים, להתחבר אל הטבע, כמקור חיינו החשוב.

מסיבת יום ההולדת למלך, נערכה ביוזמת מיכאל צבייגורן והראל מיידני ב"חוות גן עדן" בניר לבנים, אשר מקדמים בדרך חינוכית  את העשרת הציבור בסיורים בחווה המציגים את ערכי הקיימות בתחומי האמנות, החקלאות, אהבת האדם ואהבת האדמה.
בסיור בחווה תוכלו לראות מבחר גדול מיצירותיו הייחודיות של מלך ברגר. על הקיר המרכזי מוצגת יצירה מיוחדת ונפלאה במיוחד של האמן "מלך ברגר" המורכבת מ 36 יחידות של אמנות מהטבע.
גודל כל יחידה 0.80X1.22 מ' אשר חוברו יחדיו ליצירה גדולה אחת מרהיבה ביופייה, שבה כתובים כתביו של מלך ברגר שכתב בנושא שלום, אהבת האדם, הטבע והסביבה הכתובים ב 4 שפות שונות, עברית, ערבית, אנגלית ורוסית.

יצירות רבות של מלך תוכלו  גם לראות בביקור ב"מוזיאון האמנות והסביבה" של האמן אמיליו מוגילנר הנמצא ברחובות.

באירוע החגיגי נהנו המבקרים מהפנינג של מוזיקה, כיבוד מאוכל אורגני, תצוגת אמנים מגוונת, סיור ליקוטים, דוכנים שונים וכולם במטרה לקדם את ערכי הקיימות והתרבות לאהבת הטבע והסביבה.

תודה לכל מי נתן יד להצלחת האירוע וסייע לשמח את מלך ואורחיו. שמחתי לפגוש את ידידי האמן מלך ברגר לברך אותו באופן אישי שיגשים את כל משאלותיו בבריאות ובשיבה טובה.
כתלמידתו, אני שמחה להמשיך בדרכו ליצור אמנות מן הטבע ובכך לחזק את יחסי הגומלין בין תרבות האדם לסביבתו.


קישור לאתר הבית של האמן מלך ברגר.

רשמים נוספים מיצירותיו ומסדנה שלימד את חברי הפורום לחומר למחשבה מוזמנים ללחוץ על הקישור.

לשיתוף:

תגובה אחת

  1. מיכאל הגב

    מירי כל הכבוד ותודה רבה לך על כל מה שעושה,
    למען הקיימות החינוך טבע ועוד המון,
    תמשיחי להפתיע ולעזור לאחרים
    המון הצלחה

השארת תגובה