פיסול סביבתי מפסולת ואשפה לרכיבה בטבע ולסביבה ירוקה.

מוזמנים להתרשם מפרויקט מרגש חינוכי ויצירתי שבוצע בשיתוף האיגודן והתכנית "עושים סביבה יחד". הפעם הוזמנתי לחולון לבית הספר "דינור" ביזמת סגנית מנהלת בית הספר חנה קורדה ורכזת הפרויקט המורה ליטל זגורי ליצור אמנות סביבתית עם התלמידים על גדר בית הספר. ניצור יחד פיסול סביבתי שישאיר חותם ירוק בשטח כמסר לעידוד הרכיבה בחיק הטבע ושמירה על הסביבה.
ביה"ס בחר את המשפט "בדינור חושבים ירוק"  כמסר לתלמידים להטמעת החינוך הסביבתי והצורך בהגנת הטבע והסביבה.

לשם ביצוע הפרויקט, התלמידים קבלו הנחיות ממני לפסולת שיש לאסוף בהתאם לתכנית ההדמיה שתכננתי שנפסל על הגדר.
היה מדהים לראות את התהליך וההתרגשות של התלמידים לכל אורך ביצוע הפיסול שהופתעו לגלות מה ניתן ליצור מפסולת כה מגוונת שיצאה מכלל שימוש. כמו שאריות שקיות ניילון צבעוניות, בקבוקי פלסטיק מגוונים וצבעוניים, פקקי פלסטיק, פסולת בניין כמו מכסים של פחי צבע, צינורות פלסטיק, שרשראות וגלגלי אופניים וחומרים נוספים שיצאו מכלל שימוש.

הפרויקט בוצע בשיתוף תלמידי כיתות ג' ובסיוע התלמידים הבוגרים. במהלך הפעילות התלמידים קיבלו הסבר על נושאי איכות הסביבה, עידוד חשיבות המיחזור והצורך לצמצם את כמויות הפסולת ההולכת להטמנה באדמה ופוגעת באיכות הסביבה.

מוזמנים לראות את תהליך היצירה המרגש שהחל באיסוף, חיתוך, צביעה, הרכבת האותיות, פיסול הרוכב על האופניים, פיסול עץ התמר והתמרים, שביל הפריחה, שמש צהובה ופסולת רבה שקמה לתחייה צבעונית, כמסר לאהבת הטבע והצורך לשמירת הסביבה.

תודה לשיתוף הפעולה לכל מי שנתן יד לביצוע הפיסול הסביבתי. פיסול "בדינור חושבים ירוק" שהשאיר חותם ירוק בשטח ובלב התלמידים והוסיף צבע לטבע.

לשיתוף:

2 תגובות

  1. הדס איצקוביץ הגב

    כל הכבוד על היצירתיות והעיקביות ברצון להעלות את המודעות הסביבתית ⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩

  2. מיכאל הגב

    מירי יצרת אומנות ואור בחשכה הרגילה בימינו, דוגמה מדהימה לשימוש החומרים שהם לא זבל הם זהב, הצורך שכולם מדברים אבל את מראה להם שכל אחד יכול, ויש המון אפשרויות לצור יופי וסיפור ולא גדר הפרדה, עבודתך מוציאה את הצבעים ומציגה את כל צבעיי הקשת ולא רק אפור שחור ולבן, תודה

השארת תגובה