מפגש לקידום המודעות הסביבתית לכיתת הוותיקים של המכללה העירונית רעננה – ששילב הרצאה וסדנת יצירה ירוקה

זו זכות להטמיע את המודעות סביבתית גם לחברי הגיל השלישי, והפעם זכיתי להרצות ולהדריך במפגש העשרה סביבתית לכיתת הוותיקים של המכללה העירונית ברעננה, מפגש חווייתי שכלל הרצאה ל"חשיבות שימור המגוון הביולוגי בטבע" + סדנת יצירה ירוקה, חווייתית ומפתיעה.
חשוב שבני הגיל השלישי יזכו להקניית ידע שתקדם להם את המודעות הסביבתית, הן בהרצאות העשרה והן במתן חוויות יצירתיות המעודדות התייחסות אחראית לייצור הפסולת שלנו המגיעה להטמנה ופוגעת קשה בסביבה, בנוסף שיכירו במספר דרכים בהם יוכלו לסייע שימור חיות הבר ובעלי החיים הנמצאים בסכנת הכחדה.

מתוך סדרת ההרצאות שאני מרצה, הם בחרו שארצה את ההרצאה: "חשיבות שימור המגוון הביולוגי בטבע".
בהרצאה מעשירה זו, הרצתי אודות הסיבות לאובדן המינים – כתוצאה משינויי האקלים, ההתחממות הגלובלית, פלישת מינים, איבוד השטחים הפתוחים, ציד, כריתת יערות, נזקי פסולת הפלסטיק וכו'.

בהרצאה תיארתי המצב הקיים בקרב חיות הבר, בעלי הכנף, עופות המים, צבי הים, המאביקים והחרקים. מדוע חשוב לשמור על המגוון הביולוגי וכן את הפתרונות הנעשים בארץ ובעולם על ידי עמותות וגופים הפועלים לצמצום אובדן המינים בטבע ושמירה על המערכת האקולוגית ובתי הגידול. ההרצאה לוותה בסרטונים מרתקים הממחישים את הבעיה הקיימת ומיזמים שנערכו בשימור בעלי חיים בסכנת הכחדה ושימור מגוון המינים הביולוגי בטבע.

בתום ההרצאה, לאחר ההפסקה, חברות כיתת הוותיקים הופתעו לראות מה הן ילמדו לעצב בעצמן. שמחתי לראות את ההתלהבות שלהן כיצד הן לומדות ליצור פמוטים זוהרים ושימושיים מקפסולות של קפה צבעוניות וחומרים בשימוש חוזר.
בכל סדנת יצירה שאני מדריכה, אני נהנית לראות כיצד המשתתפים מופתעים  מהיכולת לגלות את היופי הטמון בפסולת שלנו שעברה מהפך מן הפח. להבין את חשיבות עידוד המחזור ושימוש חוזר בחומרים שיצאו מכלל שימוש והיכולת להפיח בהם חיים חדשים למוצרים שימושיים ומקוריים.

חשתי קורת רוח מהתלהבות החברות ,שנהנו מחדוות היצירה הירוקה, מהרעיון, מהתהליך ומהתוצאה המרשימה שהן יצרו בעצמן.  בתום הסדנה כל משתתפת יצאה עם זוג פמוטים חדשים, צבעוניים ומקוריים.
מרגש במיוחד היה שקיבלתי תמונות מביתם, לאחר שהדליקו את נרות השבת בפמוטים החדשים שיצרו ועיצבו בעצמן בסדנת היצירה לעיצוב מקפסולות של קפה.

כולי תקווה שאפילו במעט קידמתי את המודעות הסביבתית, להציג 10 דרכים שנוכל להשפיע להציל את חיות הבר ומינים מסכנת הכחדה. להימנע ממוצרים שנוסו על בעלי חיים. כיצד ניתן לצמצם את הפסולת שלנו, לעשות בה שימוש חוזר, כמו בסדנה שלמדו שהקפה מועיל לדישון והקפסולות להכנת יצירות ומתנות, מפתיעות ומקוריות.
תודה רבה לצוות המכללה העירונית רעננה – לבלהה, רונית, נעמה, דאשה ולמיכל נעים המורה החרוצה לעזרה ולשיתוף הפעולה לקידום המודעות הסביבתית.

דוגמאות רבות של יצירות מקפסולות של קפה תוכלו לראות גם בגלריות שבאתר שלי באלבומי אומנות המיחזור כמו יצירות מאריזות מזון ממוחזרות בקישור זה
להצטרפות לעזור לשמירה על חיות הבר-  לחצו על הקישור למעבר לאתר בית חולים לחיות הבר להכיר איך ניתן לעזור לחיות הבר / המלצות סביבתיות.
בהצלחה רבה, תודה ונתראה במפגש הבא.
שלכם באהבה, לאדם, לבעלי החיים, לטבע ולסביבה – מירי ישראלי.

לשיתוף:

4 תגובות

 1. נעמה הגב

  כרכזת כיתת הותיקים של חטיבת אלון שמחה לכתוב שהתגובות של הכיתה היו מדהימות, הותיקים נהנו מההרצאה של מירי ומהיצירה האקולוגית בסדנה. התפעלתי לראות את התוצרים הסופיים איתם יצאו מהסדנה. ישר כח גדול למירי!!!

 2. מיכל נעים הגב

  נכחתי בהרצאתה של מירי ישראלי בנושא שמירה על איכות הסביבה, שמירה על הקיים, ההרצאה היתה מעניינת ומרתקת ,
  היא נגעה בנושאים רבים כמו שינוי האקלים, מודעות סביבתית, שמירה על חיות הבר, על העופות, דבורים, אבדן המינים והדברה ביולוגית,
  הרצאה חשובה וחינוכית לקטנים ולגדולים, יש מה ללמוד כדי לשמור על עולמנו היקר.
  ההרצאה הייתה מלווה במצגת מרשימה ומעניינת ובסופה הייתה פעילות אמנותית שניתן לראות איך אפשר לייצר פמוטים מפסולת .
  חובה ,חובה לשמוע את ההרצאה.

 3. שרגא ישראלי הגב

  היה לי העונג לסייע בהכנת הסדנה עם הקפסולות של הקפה. בנוסף למדתי רבות על החשיבות והצורך לשמור על המגוון הביולוגי בטבע ועל חיות הבר. הרצאה מעוררת השראה. כל הכבוד!!!

 4. Zvi Rogov הגב

  מצויין!!!

השארת תגובה