תערוכת אמנות סביבתית "לא חד פעמי" בגלריה בגן שמואל (דצמבר 2019)

אני שמחה להזמינכם לבקר אותנו בתערוכה הקבוצתית החדשה הנקראת "לא חד פעמי" השמה דגש ומיקוד לבעיות הסביבתיות באמצעי מדיה שונים. בתערוכה תוכלו לראות עבודות אמנות נהדרות שנוצרו מחומרים ישנים שיצאו מכלל שימוש שהאמנים הפיחו בהם חיים חדשים. יצירות המציגות התבוננות אחרת על הפסולת שלנו והצורך לקדם את המודעות הסביבתית של האדם בסביבה הטבעית.
אוצרת התערוכה: חנה גולדברג. התערוכה מוצגת בגלריה של קיבוץ "גן שמואל" בין התאריכים 28/11/19 – 14/12/19

כאמנית קיימות היוצרת לעורר אמנות לקידום המודעות הסביבתית, יצרתי לתערוכה זו במיוחד מיצב סביבתי הנקרא "לכודים ברשת". המיצב בא לדמות את המצב הנוכחי לצורך בשיקום הים מפני זיהומו ע"י איי הפלסטיק הצפים באוקיינוסים.
במטרה לעורר מודעות לנזק הבלתי הפיך שאנו גורמים לטבע ע"י פסולת הפלסטיק. במיוחד לדגים וליצורים הימיים באמצעות חלקיקי הפלסטיק המתפרקים בים למיקרופלסטיק ומגיעים לבטנם ע"י בליעה, גורמים להם חנק ויסורים. גם אנו מרעילים את הדגה שממנה אנו אמורים להיות מוזנים וגם אנו גורמים לבני האדם נזק בריאותי דרך המים,המזון והאוויר הרווי בחלקיקי הפלסטיק.

על פי אזהרת המדענים בשנת 2050 יהיו בים יותר מוצרי פלסטיק מאשר דגים.
כל שנה נזרק לים פלסטיק במשקל 8 טונות – 95% ממנו אחרי שימוש בפלסטיק חד-פעמי. המשמעות היא: בכל דקה נשפכת לים משאית זבל אחת.

המיצב "לכודים ברשת" בא להמחיש את כמויות הפלסטיק והפסולות העצומות הנמצאות באוקיינוסים, תוצאות תרבות הצריכה הנוכחית, ולזעוק את ההשפעה ההרסנית שלהן על כדור הארץ. דג הזהב שיצרתי מפסולת של ניר אלומיניום וקפסולות של קפה זועק את זעקתם של הדגים הנחנקים משקיות הפלסטיק וקורא לנו לשמור עליהם ועל היצורים הימיים.

 חומרים: רשתות דייגים, בקבוקי פלסטיק צבעוניים, נייר אלומיניום וקפסולות של קפה.  כמסר האמנות האקולוגית השמה דגש ליצירת אמנות מחומרים בשימוש חוזר.

תודה לאוצרת חנה גודלברג היקרה שלקחה את נושא איכות הסביבה לפרויקט הגמר שלה, תודה לגיל בוהדאנה האמן שניגן להפליא במבחר רב של כלים שיצר מחומרים בשימוש חוזר.
תודה כל האמנים המציגים עמי בתערוכה שילה אורינגר, צביקה אלטמן, עתר גבע, איילת גד, אבי גלייכמן, יוסי וייס, מיה חסון, טל טנא צ'צקס, מירי ישראלי, נירית לבב פקר.

 מוזמנים לשיח גלריה שיתקיים בתאריך 13/12/2019 יום שישי בשעה 11:30.

הגלריה פתוחה: חמישי משעה 16:00- 18:00, ימי שישי ושבת משעה 11:30- 14:00. בין התאריכים 28/11/19 – 14/12/19
לפרטים נוספים ותיאום מיוחד: 054-4973857, 054-3076544.

נשמח מאוד לראותכם מבקרים אותנו בתערוכה ובשיח הגלריה. 💚🌎
שימו לב, בסמוך לגלריה של קיבוץ גן שמואל תוכלו ליהנות מזיו יופיים של עצי הפיקוס הבנגלי העתיקים והמרהיבים שבארץ.

ראיון עם העיתונאי ד"ר מיכאל מירו אודות המיצב "לכודים ברשת"  של מירי ישראלי – פלסטיק במקום דגים.


 

לשיתוף:

3 תגובות

 1. מירלה לב לוקץ הגב

  ב'ה
  מאוד יפה ונכון אני אומנית רב תחומית מזה שנים יוצרת אומנות מחומרים ממוחזרים בשנים האחרונות מלמדת את גיל הזהב.עשיתי המון עבודות מיוחדות מניילונים קופסאות שונים ובקבוקים ..היה נחמד להוסיף גם אותי להתרשמותך נייד-
  0547865138 גרה בחיפה

 2. דורון הגב

  יפה מאוד מירי.
  המיצב יצירתי ומושקע
  מעביר את המסר החשוב

 3. בני מזרחי הגב

  תערוכה מיוחדת ויפה .עם עבודת אומנים יפה ובמיוחד היצירה של מירי ישראלי ..שמביטה אל מה שצופה לנו העתיד הקודר .

השארת תגובה