"לטעת עץ בעיר" מעקב אחר שתיל עץ הבוהיניה הגדל בחצרי מט"ו בשבט משנת 2010

 עשייה סביבתית לקהילה, לטבע ולסביבה:

"הדואג לשנה זורע חיטה, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך בני אדם…" – יאנוש קורצ'ק.  ט"ו בשבט הוא הזדמנות נהדרת לעשייה סביבתית בקהילה המשפרת את איכות חיינו במרחב העירוני. העשייה יכולה להיות נטיעת אילנות או עשייה סביבתית אחרת כמו פעילות בגינות קהילתיות המבטאת את חשיבות שמירת עולמינו למעננו ולמען הדורות הבאים. מוזמנים לעקוב אחר הסיפור "לטעת עץ בעיר" שתיל עץ הבוהיניה הגדל בחצרי משלב היוזמה ושיתוף הפעולה עם קק"ל ועד חלוקת השתילים לתושבי העיר, נטיעה ומעקב אחר צמיחתו המרהיבה במשך כל עונות השנה.

הכל התחיל במפגש שיזמו חברי הרשת החברתית "שינוי ירוק" לחברי הקהילה  "עץ נולד" שהתקיים בתל אביב. במפגש פגשתי את יעקב גילת הנפלא מפרויקט "עץ נולד" והחלטתי לפעול בשיתוף פעולה עמו ועם עיריית רעננה לפרויקט משותף עם קק"ל לקבלת אלפי שתילי עצים לחלוקה בחינם לתושבי עירי רעננה לחלקם בט"ו בשבט 2010.

ארגנתי את מתנדבי תנועת של"מ רעננה ויחד עם עובדי מנהלת עיר ירוקה חילקנו לתושבי העיר את השתילים בט"ו בשבט 2010. את שתיל הבוהיניה שלי שתלתי בחצר ביתי ומאז אני עוקבת אחר צמיחתו באהבה בכל עונות השנה ומשתהה מול השינויים בהתפתחותו וצמיחתו המרהיבה, במקביל למעקב אחר שני נכדיי שנולדו כמוהו באביב 2010 . 

התרגשות אחזה בי שראיתי ניצנים ראשוניים בתוליים שהנצו עם בוא האביב (אפריל 2012) שהעץ היה בן שנתיים, איזו שמחה והתרגשות למראה הניצנים החדשים שהנצו ועקבתי  אחריהם מדיי יום לראות מתי הם יפרחו לפרחים מרהיבים כיאה לעץ בוהיניה מהודר עם פרחים לבנים בוהקים וכאשר הם פרחו, התמלאתי שמחה והנאה מכך שהשתיל שנטעתי הצליח וצומח בגאווה לעץ ירוק וניפלא ושומר לנו על סביבה ירוקה ונקייה.

חשבתי לעצמי, איזו תהליך יפה עברתי עם הכרותי עם הרשת "שינוי ירוק", ופגישתי ביעקב גילת  מפרויקט "עץ נולד" פרוייקט ייעור עירוני לשיפור איכות האוויר ומראה המרחב הציבורי בעיר ולסיוע במאבק בהתחממות הגלובלית. הכרות שהובילה למהלך של נטיעת אלפי עצים  ברחבי העיר שמשפרים לנו את  איכות האוויר ואת הנוי ומראה המרחב העירוני.
יש לעודד כל פעילות המקדמת נטיעת עצים בעיר האורבנית הגורמת להצללה, לשיפור איכות האוויר ואיכות החיים עבורנו ועבור הטבע והסביבה.

באלבום זה אני עוקבת אחר שלבי צמיחתו של השתיל שלי מט"ו בשבט 2010 באהבה רבה כמסר לעידוד נטיעת עצים במרחב העירוני ולחשיבותם הרבה של העצים בחיינו.

לשיתוף:

השארת תגובה