תערוכת קבוצתית "על המר והמתוק" של אמני רעננה ואמני המשולש הדרומי – יוני 18

אני שמחה להזמינכם לתערוכה "על המר והמתוק – حول المر والحلو", תערוכה קבוצתית משותפת של ארגון אמני רעננה "מוזה" עם אמני המשולש הדרומי. פרויקט תרבותי וחברתי לשיתוף פעולה עם אמנים מהמגזר היהודי והערבי.
אוצרת התערוכה :  ד"ר תמי קידר.

הנושא המרכזי בתערוכה נסוב על אוכל – על המר והמתוק שבו. תוך הצגת החיוב והשלילה. אני התייחסתי ביצירה שלי בפיסול צבים באמצעות פסולת המזון של גרעיני האבוקדו שקמו לתחייה מחודשת. הצבים המגולפים מציגים פעילות של הזדווגות, כמסר לתחייה מחודשת הן מהחומר והן כתוצאה מהזדווגותם, מתרחשת התרבותם בטבע. המסר האקולוגי בצורך לשמר את המגוון הביולוגי של  בנוסף כתבתי שיר אהבה לצבים, כבעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה והצורך לשמור עליהם מפני נזקי האדם בטבע.

התייחסות האמנים בתערוכה על פי האוצרת, נעשתה בהקשר נרחב, תרבותי, פיזי, נפשי וחברתי. בהסבר על היצירות כותבת האוצרת ד"ר תמי קידר כי כל אחד מהאמנים לקח את המושג אוכל למקום אחר. חלק ביטא ביצירה געגועים לאוכל של הבית, חלק יצר בהשראה  מספרות ויצירות של אמנים ידועים. אמנים אחרים מבטאים ביצירותיהם את תחושתם כי אוכל ושתייה בצוותא, תורמים לאווירה חמה ונעימה ולהידוק הקשרים המשפחתיים. חלק מתייחס לביקורת על תשוקתו של האדם אל "סיר הבשר",וידיוארט שכותרתו "זלילה". מיצב המציג ביקורת על צריכה מוגזמת של אוכל ומוצריו . מיצב המתייחס לכמויות הפסולת הנערמות כתוצאה מצריכה מוגברת ועוד יצירות מפתיעות ומגוונות.
התערוכה מאוד מגוונת ועשירה תוך התייחסות למגוון תרבויות, מדיומים  וטכניקות של אמנות  שנסובה על אוכל.

אתם מוזמנים לבקר אותנו בשיח הגלריה שיתקיים ביום שישי בתאריך  6.7.18 בשעה 11:00 בבוקר בבית מוזה.

התערוכה תוצג בין התאריכים  21.6.18 – 12.7.18  בבית "מוזה" ברעננה, ברח' תל-חי 3 רעננה.
שעות פתיחת הגלריה:

בימי ג' בין השעות 17:00- 20:00, בימי ו' בין 10:00- 14:00, בשבת מ 11:00- 14.00, ומ 17:00- 20:00.
אתם מוזמנים להתרשם מהתמונות, לכתוב את התרשמותכם מהתערוכה ומיצירות האמנים.

לשיתוף:

תגובה אחת

  1. שמואל ירושלמי הגב

    רעיון מצויין, להשתמש בגרעיני אבוקדו שימוש חוזר ליצירת אמנות. כמו כן, מתרשם ביותר מהמסר של שמירה על הצבים בסביבתם הטבעית. וכמובן, כל הכבוד לגלריה ולעיריית רעננה על שיתוף הפעולה בין אמנים יהודים וערבים במסגרת התערוכה הזו שהמסר העיקרי שלה – אוכל – נושא חשוב ביותר בתקופה הנוכחית, שזאת תקופה של תרבות הצריכה המוגברת מצד אחד ומצד שני מדינות שלמות שנאנקות תחת רעב ועוני מחפיר ביותר.

השארת תגובה