"לטעת עץ בעיר" מעקב אחר שתיל "עץ הבוהיניה" ששתלתי בחצרי בט"ו בשבט – שנת 2010, כיוזמה לעידוד הייעור וההצללה בעיר רעננה

 עשייה סביבתית לקהילה, לטבע ולסביבה:

"הדואג לשנה זורע חיטה, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך בני אדם…" – יאנוש קורצ'ק.  ט"ו בשבט הוא הזדמנות נהדרת לעשייה סביבתית בקהילה המשפרת את איכות חיינו במרחב העירוני. העשייה יכולה להיות נטיעת אילנות או עשייה סביבתית אחרת כמו פעילות בגינות קהילתיות המבטאת את חשיבות נטיעות העצים בעיר, למעננו ולמען הדורות הבאים.
משנת 2010 אני מתעדת בבלוג שלי "לטעת עץ בעיר"  אחר שתיל "עץ הבוהיניה" הגדל בחצרי בצילום וכתיבה החל מיוזמתי לחלק אלפי שתילי עצים לתושבי העיר בשיתוף קק"ל, מתנדבי של"מ ועיריית רעננה ועד לצמיחתו כעת כעץ בוגר, מרשים המעניק מיופיו וצילו למען התושבים, הטבע והסביבה.

הכל התחיל במפגש עם חברי הרשת החברתית "שינוי ירוק"  שהתקיים בתל אביב, בו פגשתי את יעקב גילת הנפלא מפרויקט "עץ נולד" והחלטתי ליזום בפנייה לעיריית רעננה לפרויקט משותף עם קק"ל לקבל מהם תרומה אלפי שתילי עצים שנוכל לחלקם לתושבי עירי רעננה  בט"ו בשבט 2010 כחלק מיוזמתי לעידוד הייעור ברעננה.

ארגנתי את מתנדבי תנועת של"מ רעננה ויחד עם עובדי מנהלת עיר ירוקה חילקנו לתושבי העיר את השתילים בט"ו בשבט 2010. את שתיל "עץ  הבוהיניה" שלי שתלתי בחצר ביתי ומאז אני עוקבת אחר צמיחתו באהבה בכל עונות השנה. כמחבקת עצים ותיקה, אני מלמדת את שבעת נכדיי להעניק חיבוק לעץ שהם באים לבקר את סבתא וסבא. במשך שנים אני משתהה מול השינויים בהתפתחותו וצמיחתו המרהיבה, במקביל למעקב אחר שני נכדיי הבוגרים אורי ורון שנולדו כמוהו באביב 2010.

התרגשות אחזה בי שראיתי ניצנים ראשוניים בתוליים שהנצו עם בוא האביב (אפריל 2012) שהעץ היה בן שנתיים, בשמחה והתרגשות למראה הניצנים החדשים שהנצו, עקבתי  אחריהם מדיי יום לראות מתי הם יפרחו לפרחים מרהיבים כיאה ל"עץ בוהיניה" מהודר עם פרחים לבנים בוהקים המזמינים את הדבורים אליהם. לאחר פריחתם, התמלאתי בשמחה רבה לראות שהשתיל שנטעתי צומח לתפארת לעץ ירוק ונפלא, מטבפח את הגינה, מעניק הצללה למדרכה ושומר לנו על סביבה ירוקה ונקייה.

 כחלק בסיוע במאבק בהתחממות הגלובלית במרחב העירוני  שמחתי להיות שותפה ויוזמת למהלך של נטיעת אלפי עצים ברחבי רעננה המשפרים לנו את  איכות האוויר, את ההצללה, שומרים על המגוון הביולוגי והריאה הירוקה במרחב העירוני.
יש לעודד כל פעילות המקדמת נטיעת עצים בעיר האורבנית הגורמת להצללה, לשיפור איכות האוויר ואיכות החיים עבורנו ועבור הטבע והסביבה.

באלבום זה אני עוקבת במשך שנים אחר שלבי צמיחתו של השתיל שלי מט"ו בשבט 2010 באהבה רבה כמסר לעידוד והגברת נטיעת העצים,  להכיר בחשיבותם הרבה של העצים, שהם תקוות קיומנו ותקוות הדורות הבאים. בואו להיות שותפים איתי בשימור העצים הבוגרים והגברת נטיעות העצים וההצללה שכה חשובה במרחב העירוני.

קישור לבלוג בו מופיע "עץ הבוהיניה" שלי בקולאג' שיצרתי למאה שנה לרעננה הנקרא: "העצים הם תקוות קיומנו". – ספטמבר 2022
קישור לבלוג המציג את "עץ הבוהיניה" שלי המשתתף בתערוכת אמני מוזה רעננה הנקראת "אני רענני". – יוני 2017
קישור לבלוג המציג את "עץ הבוהיניה" שלי המשתתף בתערוכת אמני מוזה "אמני רעננה על המפה" – יוני 2014

לשיתוף:

השארת תגובה