סדנת יצירה ירוקה לתלמידי המנהיגות הירוקה בביה"ס "רבין" בהוד השרון

רשמים מסדנה חווייתית שהוזמנתי להדריך את חברי המנהיגות הירוקה של בית הספר "רבין" בהוד השרון, במתן העשרה הסברתית ויצירתית בשיתוף פעולה עם רכזת הקיימות עינב אבידן.
קבוצת חברי ההנהגה הירוקה הם תלמידים שנבחרו מכיתות ד'- ו' המקבלת העשרה חינוכית ירוקה במטרה להיות מובילים ומדריכים לחבריהם בכיתה.
בסדנת היצירה שהדרכתי, למדו התלמידים כיצד להדריך את תלמידי כיתתם ביצירת יצירה מחומרים ממוחזרים, כאשר הנושא הנבחר היה "הפרפרים בטבע".
בסדנה שמנו דגש על חשיבות הפרפרים בטבע הן בגינות הנוי והן בחקלאות כמאביקים וכמפרים. סקרנו את ארבעת שלבי ההתפתחות של הפרפרים בהדגמה מחומרים בשימוש חוזר.
התלמידים למדו כיצד לנצל את בקבוק פלסטיק כחומר גלם בשימוש חוזר ליצירת פרפרים וכלי נוי מעוטר.
בסדנת היצירה למדו חברי הקבוצה מלבד הבקבוק לנצל גם פסולת שקיות ניילון צבעוניות לעיצוב אומנותי וצבעוני כמילוי בתכולת כלי הנוי שעיצבו.
מהנה היה לראות כיצד התלמידים נהנו ליצור בחדוות היצירה ירוקה מגוון פרפרים צבעוניים, למדו לקפל את הכנפיים למתן תנועתיות כמשק כנפי הפרפר ועיטרו את כלי הנוי הצבעוני ביצירתיות כה רבה.
עוד יותר משמח אותי לראות שחברי קבוצת המנהיגות הירוקה של בית הספר "רבין" בהוד השרון תמשיך להכשיר את חבריהם לכיתות וכי הידע והמודעות יעברו הלאה לתלמידים רבים.
שמחתי להיות שותפה במתן העשרה ירוקה לחברי הקבוצה בערכי החינוך הסביבתי, באמצעות האמנות הירוקה המושיטה את ידה לסביבה.

לשיתוף:

תגובה אחת

  1. לאה הגב

    האם יש לכם הדרכה בכתב?

השארת תגובה