מפגש חווייתי לחברות מכללה העירונית רעננה ששילב הרצאה לקידום המודעות הסביבתית + סדנת יצירה ירוקה

תודה למכללה העירונית של רעננה ותיכון אמי"ת רננים שהזמינו אותי להעניק בסוף שנת הלימודים תשפ"ב מפגש העשרה חווייתי לחברות כיתת וותיקות העיר,  שכלל גם הרצאה מעוררת השראה וגם  סדנת יצירה ירוקה ללמד כיצד "במקום לפח ניצור מהפך".
מתוך סדרת ההרצאות נבחרה ההרצאה "סיפור אהבה בין אמנות לסביבה" שהיא אחת מתוך 6 הרצאות שאני מרצה בתחומי הקיימות, התרבות והעצמה אישית.
בהרצאה הצגתי מסע תרבותי וסביבתי חובק עולם שהציג את השפעת האמנות האקולוגית על הקהילה, על  הכלכלה, החינוך, התרבות ועל הסביבה כאמנות מובילה ואנושית, המשקמת את הטבע, את הקהילה ואת הסביבה.
היה מרגש לראות את העניין שגילו חברות כיתת הוותיקות לאור המיזמים המרגשים שהצגתי בהרצאה ואודות יכולתה של האמנות לקדם את המודעות הסביבתית בעולם.

בתום ההרצאה התארגנו לסדנת יצירה ירוקה "במקום לפח ניצור מהפך"  שאליה הגיעו גם תלמידות מתיכון אמי"ת רננים לסייע לחברות הקבוצה.  חברות כיתת הוותיקות התבקשו מראש לצורך הסדנה להביא שקיות ניילון ופלסטיק צבעוניות ומהם הן יצרו בחדוות היצירה, נרתיקים מרהיבים צבעוניים ושימושים הנסגרים עם צמדנים ובנוסף יצרו סימניות מגנט מיוחדות שנצמדות לדפי הספר ואינן נופלות.

נהניתי לראות עד כמה הן נהנו והופתעו מה אפשר ליצור מכל החומרים שיועדו לפח ואיזה מהפך הם עברו להכנת יצירות כה מרהיבות ושימושיות.

שמחתי לתגובות הנלהבות הן מההרצאה והן מסדנת היצירה שיצרה עבורם טעם של עוד וקידמה את הערכים לצורך בהגנת הסביבה, בהתבוננות אחרת בפסולת שלנו, השפעה על תרבות הצריכה והמודעות הסביבתית שמקדמת את הצורך באורח חיים ידידותי יותר לסביבה.

תודה לכל המשובים החמים שחברות הכיתה כתבו לי במסרונים וגם בדף הפייסבוק שלי , שכה נהנו מהמפגש המעשיר והחווייתי. היה לי העונג להדריך אתכן.
אני מקווה להתראות במפגשים נוספים. חיבוק ירוק מכל הלב.

מוזמנים להתרשם ממפגש חווייתי המשלב הרצאה מעוררת השראה  + סדנת יצירה ירוקה ומהנה.

לשיתוף:

3 תגובות

 1. דליה ויטמן הגב

  תודהההההה לך מירי המדהימה שלוחמת בהתמדה למען שינוי דפוסי התנהגות קלוקלים שלנו,
  למען הצלת כדור הארץ,
  למען איכות הסביבה
  למען שמירה על הטבע ועל הנוף
  למען שמירה על עצים שהם חמצן חיינו
  ועוד ועוד
  הלוואי ירבו כמותך מירי מנהיגה אמיתית

 2. רות מרקוביץ הגב

  תודה שזכינו בכיתת ותיקים ליום של יצירה אקולוגית עם מירי ישראלי אומנות ירוקה
  היה יום של כייף והנאה רבה.

 3. שרה אינדרוסקי הגב

  מירי היקרה, העברת הרצאה מרתקת, הצלחת להעביר לנו עשיה בקלי קלות!
  את פשוט נכס!
  תודה רבה!

השארת תגובה