יצירה לפורים – רעשנים מצלצלים, ליצנים קופצים ומרשרשים מחומרים ממוחזרים

בחודש אדר ובחג פורים אנו מצווים לשמוח ולשמח. לשם כך אני שמחה ללמד וליצור ליצנים קופצים ומרשרשים, רעשנים מצלצלים, משלוחי מנות זוהרים ריחניים וצבעוניים וכולם מחומרים בשימוש חוזר.
מסר האמנות הירוקה – היא להפוך גם את הפסולת שיועדה להטמנה למשאב יקר ערך ליצירה חדשה וידידותית לסביבה.
תמיד מרגש מחדש לראות את הילדים כיצד הם נהנים ליצור מחומריים בשימוש חוזר ולקבל תוצר צבעוני, משמח ומנגן.

קבלו רעיונות ליצירת ליצנים מתנגנים וקופצנים המעוצבים מגליגי ניר קרטון, מעוטרים בנייר צבעוני. הבסיס לליצן מעצבים מבקבוקים של אקטימל, מקלות שיפודי עץ, עיגולי קלקר, כובעי ליצן משאריות טפטים צבעוניים, סרטי בד, כפתורים וצלוחיות נייר לעוגיות.

שמחה לשתף אתכם בסדנת יצירה של סבתא ונכד שהדרכתי עם נכדי רון סדנת יצירה ליצירת רעשנים מצלצלים לקראת חג פורים. רון נכדי המתוק היה שמח ונרגש להדריך את חבריו ל"גן יובל"  ברחובות, המוגדר כ"גן ילדים ירוק" העוסק בהקניית תכניות עשירות העוסקות במגוון רחב של נושאים סביבתיים.
שמחתי לראות את שיתוף הפעולה של הצוות החינוכי במיוחד של סימה גיאר עם ילדי הגן באיסוף קרטוני חלב, פקקי מתכת, מפתחות מסוגים שונים שיהוו יחד את הפקת הצלילים לרעשנים. הילדים אספו את התוצרים, ניקו את קרטוני החלב, גזרו את ראשי הקרטון ושמרו את סגרי פקקי הפלסטיק לשימוש חוזר לתוצרים אחרים.
כל ילד יצר שני רעשנים מקרטוני החלב, בתוכם הכניסו פקקי מתכת ומפתחות מסוגים שונים מהם למדו להפיק צלילים שונים בהתאם לסוג המתכת. בסיום סגירת ראשי קרטוני החלב, קישטו על דפי נייר וציירו ציורים המסמלים את חג פורים ועיטרו במדבקות עם סמלי חג הפורים.
שמחתי לראות את רון נכדי שמאוד אוהב לצייר וליצור, שהיה מאוד נרגש לעזור לסבתא, שיתף פעולה וחילק בהנאה לכל ילד את הפקקים, המפתחות והמדבקות של סמלי חג הפורים.

בסיום  הסדנה למדו הילדים לגלות את האוצר הטמון בכל פקק, מפתח ישן, קרטון חלב וכדומה וללמוד כי מאחורי כל חומר יש תהליך יצור שמתחיל מניצול משאבי כדור הארץ ונגמר או במיחזור, או בשימוש חוזר, או הולך להטמנה.
כיצד ניתן לפתח חשיבה יצירתית לעשות שימוש חוזר בחומרים הישנים שלנו ליצירת תוצרים חדשים ומהנים. הייתה לנו חוויה משותפת יצירתית  לי ולרון ושמחתי להעניק לכל הילדים השראה והנאה מחדוות היצירה הירוקה. בנוסף שמחתי להציג לילדי הגן רעיונות רבים מה ניתן ליצור מקרטוני חלב בשימוש חוזר ולספר להם על הקסמים שאני יוצרת ומלמדת ברחבי הארץ, לגלות איזה עושר טמון בפסולת שלנו ו"במקום לפח ניצור מהפך".
גם אתם מוזמנים להכין לכם רעשנים מנגנים ומצלצלים, ליצנים קופצים וצבעונים בחדוות היצירה הירוקה, חג  פורים שמח!.
רעיונות נוספים להכנת יצירות מחומרים ממוחזרים לחגי ומועדי ישראל – מוזמנים ללחוץ על הקישור.

לשיתוף:

השארת תגובה