מסר ליום כדור הארץ הבינלאומי החל מדי שנה ב-22 באפריל (אפריל 2022)

מזל טוב ליום כדור הארץ הבינלאומי, שאנו חוגגים מדי שנה ב-22 באפריל ברחבי העולם, להולדתה של התנועה הסביבתית המודרנית ב-1970 הבאה במטרה לקדם את המודעות להגנת איכות הסביבה בכדור הארץ, לצמצם את ההרס של כדור הארץ ולפעול לשיקומו ברחבי העולם!.🙏🤗😍💚🌳🌺🌎

משנת 2007, אני פועלת במירב זמני במספר דרכים כמו: הרצאות, השתלמויות, סדנאות, פעילות ציבורית ואמנות אקולוגית לקידום המודעות הסביבתית  בצורך בשמירה והגנה על כדור הארץ.
כל הדרכים טובות להראות כיצד כולנו נוכל להיטיב עם האדם, הטבע והסביבה למענינו ולמען הדורות הבאים.💚🌳🌺🌎

ביום כדור הארץ הבינלאומי, אני מדברת באמצעות ההסברה ובאמצעות האמנות האקולוגית שלי,  מסר בשם כדור הארץ דרך שתי היצירות שלי: "בכייה לדורות" ו"תקוות הדורות".

האחת מציגה את כדור הארץ הבוכה לנוכח מצבו העגום מתחת ומעל המים, המבקש מאתנו בעצב שלא נמשיך בהרס הטבע ולא נוריש לדורות הבאים מצב עגום לעתידם  שיהיה עבורם "בכייה לדורות". למרות שפעילי הארגונים הסביבתיים פועלים רבות, לקידום המודעות למאבק במשבר האקלים, מדינות העולם מגיבות באוזלת יד.😢🌎
כאשר צעדתי עם אלפי בני הנוער במצעד האקלים עם חברי מתנועת "הורים למען האקלים", שמעתי את קריאותיהם הנואשות המבקשות ממקבלי ההחלטות לפעול לעתיד אקלימי טוב יותר לנוכח משבר האקלים והסביבה, חשבתי לעצמי שאשמח להנציח זאת ביצירה אופטימית הנקראת "תקוות הדורות"- שתהווה קריאת השכמה של הציבור למקבלי ההחלטות לפעול בדחיפות להאט את החמרת משבר האקלים, לשמור על הטבע כמסר הסברה המלא בתקווה.

קריאת הנוער המבקש לגדול בעתיד אקלימי טוב יותר, העניקה לי השראה ליצירה אחת שמדברת במקום מילים רבות. כפי שנהוג לומר "תמונה אחת שווה אלף מילים"…

קריאתם לראות הרים מושלגים, יערות ירוקים, שמירה על מגוון הביולוגי בטבע, על האלמוגים, הצמחים, העצים, מעבר לאנרגיות מתחדשות, הגברת מסת הטבע לעומת המסה של תוצרי האדם, מעבר לתזונה מן הצומח וכו', וכך נוצרה היצירה "תקוות הדורות" המשקפת אופטימיות ותקווה לעולם נקי ובריא יותר לכולנו.

במיוחד כעת לנוכח שינוי האקלים ומערכות אקולוגיות שנפגעו קשה על פני כדור הארץ, אימא אדמה מפצירה וקוראת לנו כי הטבע סובל. אוקיינוסים מתמלאים בפלסטיק והופכים חומציים יותר. חום וקור קיצוניים יותר, שריפות ושיטפונות, מגפת בריאות עולמית הקשורה לבריאות המערכת האקולוגית שלנו בטבע, משבר מגוון המינים וכו'.

כעת, המאבק למען סביבה נקייה נמשך בדחיפות גוברת, כאשר פגעי שינויי האקלים מתגלים יותר ויותר מדי יום. ככל שהמודעות למשבר האקלים שלנו גוברת, כך גוברת ההתגייסות של החברה האזרחית כדי להשפיע ולהניע שינוי לטובה.

זה הזמן לשפר ולהשקיע במערכות האקולוגיות לחיות בהרמוניה עם הטבע, כך כדור הארץ והאנושות תהיה בריאה יותר, למענינו ולמען הדורות הבאים.

הצטרפנו אלינו להיות פעילים למען העשייה הסביבתית בארץ ובעולם. 🌎💚 מאחלת לכולנו יום כדור הארץ שמח! Happ Earth Day🙏🤗😍💚🌳🌎

לשיתוף:

תגובה אחת

  1. מירי ישראלי הגב

    תודה רבה שאתה מזדהה עם הצורך הדחוף להגן על הטבע שלנו ולצמצם את נזקי האדם לכדור הארץ שלנו למענינו ולמען הדורות הבאים. 🙏💚🌍🌳

השארת תגובה