עיצוב ירוק לפינת הקפה בחדר המורים של ביה"ס "אלנהדה" בירכא

במסגרת מפגשי העשרה שהעברתי למורים בבית הספר הירוק "אלנהדה" בישוב הדרוזי "ירכא", (בשיתוף פעולה עם עמותת המורים), סוכם כי בסדנה השלישית שאדריך, המורים יעצבו את פינת הקפה בחדר המורים מחומרים בשימוש חוזר כמסר לקידום החינוך הסביבתי.
אם נספר על גלגולם של חומרי הגלם שהפכו לפסולת בתום שימושם, עלינו להבין כי משאבים רבים נלקחו מכדור הארץ לצורך ייצורם. כמו אלומיניום המצוי באריזות קפסולות הקפה, פולי קפה שעבור גידולם נדרשים משאבים רבים בטבע, קופסאות הפלסטיק, התקליטורים הישנים ופקקי השעם המופקים מקליפת עץ אלון השעם הנותן קליפתו פעם ב10 שנים, נבין כי הצורך בהשבה לחיים מפסולת האדם, גורם למודעות סביבתית לצמצום הצריכה ולצמצום כמויות הפסולת ההולכות להטמנה ופוגעות  קשות בסביבה.
שמחתי לראות את התלהבותם של המורים מתהליך איסוף הפסולת, מיון החומרים, ומתהליך היצירה לאמנות ירוקה כמו מסגרת למראה שעיצבו מפקקי שעם בשימוש חוזר. לוחות עץ שעליהם הדביקו את קופסאות התקליטורים שקושטו בקפסולות של קפה צבעוניות בהתאם לטעם האישי של כל מורה. ביחד השארנו חותם ירוק בשטח המוכיח למורים והתלמידים כי הפסולת שלנו היא אוצר יקר ערך, ערכי וידידותי לסביבה.

תודה רבה לשיתוף הפעולה הנהדר שזכיתי לעבוד עם סגל המורים והמורות, לסגנית המנהל ג'מילי היקרה ולמנהל בית הספר פארס ח'רבאוי.
אני מאחלת לכל צוות ההוראה בביה"ס להוביל בהצלחה את התלמידים והקהילה למודעות סביבתית, מנהיגות ירוקה לחינוך סביבתי, לעמוד בצורך החשוב ולחנך לעמידה באתגר הקיימות. חיבוק ירוק ואוהב ממני.
מוזמנים להתרשם ממפגשי העשרה נוספים למורי ביה"ס "אלנהדה" בירכא לקידום החינוך הסביבתי והמודעות לקיימות.לשיתוף:

2 תגובות

  1. דניאלה אוהב ציון הגב

    ואוו זן נדיר במיחזור,מדהים מדהים ,האם את גם מרצה בחברות הייטק?אני ראיתי בחיי המון דברים,אך כזה הדבר במיחזור עדיין לא ראיתי.אהבתי מאוד.

  2. ליטל הגב

    כל הכבוד אמא!! ממש מקסים!

השארת תגובה