תערוכת "דמות, דומם, נוף מולדת" – מגן דוד למען הטבע – Eco Art.

מיצב סביבתי "דומם צומח" – Eco Art מגן דוד למען הטבע שהוצג בתערוכה קבוצתית של אמני "מוזה" רעננה "דמות, דומם, נוף מולדת" – אוצרות אמירה אמיתי ונאוה פורת. (מאי 2016).
שמחתי לקחת חלק בתערוכה השנתית של אמני "מוזה"רעננה לכבוד יום העצמאות. בשיתוף פעולה מלא עם האוצרות נאוה פורת ואמירה אמיתי.
כאמנית אקולוגית החלטתי ליצור שדה של פרגים וכלניות -מסר לצורך בהגנה על פרחי בר ההולכים ונעלמים מנוף המולדת. שדה הכלניות והפרגים תחום בתוך מגן דוד המסמל את המהות היהודית בארץ ישראל כמסר לשימור השטחים הפתוחים והצורך בהגנת הטבע, הנוף ושמירת הסביבה.
את התהליך של הרעיון וההכנה תוכלו לראות בסרטון "דומם-צומח בנוף מולדת" המצורף לאלבום.
תהליך העבודה לא היה קל מפאת עוביים של בקבוקי הפלסטיק שהקשה בניסור, גזירה ובעיצוב כיד היוצר. אך לבסוף היה  כחומר ביד היוצר…
בכל פרח פיסלתי את הפקעות, העלי והאבקנים בהתאם בטכניקה מעורבת משילוב של עיסת נייר, דאס ומנקי מקטרות. לאחר הייבוש, צבעתי את הפקעות והאבקנים בצבעי אקריליק.
את עשרות העלים עיצבתי מבקבוקי פלסטיק ירוקים כאשר כל עלה גזור בצורה שונה, חלקם כעשב בר וחלקם כענפים ועלים צעירים.
בשיתוף פעולה עם מחלקת לוגיסטיקה של עיריית רעננה, בנינו מגן דוד משאריות לוחות עץ שהובאו לגלריה לצורך עיצוב המיצב .
שמחתי לראות את התגובות המפרגנות של המבקרים בתערוכה ושאכן המטרה לעורר מודעות בחברה לשימור השטחים הפתוחים לפרחי הבר בטבע ההולכים ונעלמים מאזורינו ולצמצום נזקי האדם לסביבה צלחה.
המסר של המגן דוד כסמל היהדות המחבר בין היסוד השמימי ליסוד הארצי, עם מצע עלי הפלסטיק ומצע עלי עצי האיקליפטוס היבשים (המסמלים את ההתיישבות בארץ האבות) כולם התאימו לצורך בחיבור שלנו בין האדמה לבין הרוח לרגל מועד קיום התערוכה ביום העצמאות של מדינת ישראל.
תודה לאוצרות נאוה פורת ואמירה אמיתי על האוצרות הנהדרת. תודה לכל חבריי האמנים שהשתתפו בתערוכה. תודה לכל מי שסייע ועזר לי באיסוף הבקבוקים, בצילום ובהפצת המסר הסביבתי והחברתי.

בכוחה של האמנות להטמיע מסרים לבריאה מחודשת, להפוך פסולת שהייתה כמטרד סביבתי, להפיח בה חיים חדשים לפריחת כלניות אדמדמות בנוף מולדתי.


סרטון המתעד את שלבי הכנת המיצב הסביבתי מגן דוד אמנותי עם פרחי כלניות לשמירה על אימא אדמה ונוף המולדת.

סרטון המתעד את ערב הפתיחה של התערוכה הנערך ע"י אורי מנוס, צילום גבי דיאמנט וצוות "מבט רענן" הטלוויזיה הקהילתית של רעננה.

 

לשיתוף:

השארת תגובה