תערוכת "מעצבים סביבה" – יחסים בירוק בנמל יפו

שמחתי לראות כי "איגוד אמני ישראל" החל את השנה בהפקת תערוכת אמנות ירוקה "מעצבים סביבה" – יחסים בירוק. אוצרת התערוכה: אריאלה נחשוני ומפיקה שירי מאיר. כמובן שכך אני אוהבת להתחיל את השנה בקידום ערכי המודעות הסביבתית מבחינה תרבותית וסביבתית. החלטתי להכין שתי יצירות לתערוכה, אחת המתייחסת לפגיעותו של האדם באדמה והצורך להגן עליה והשנייה לקחת השראה מבעלי החיים ולעודד לצורך לשמור עליהם. היצירות שיצרתי נוצרו מפסולת שהושלכו ע"י חברים ומכרים אשר הושבחו ועברו תהליך השבה לחיים (upscycling) וכעת הם בערך גבוה יותר מתחילת התהליך. ביצירה הנקראת "פריחה מצינורות האדמה" – השתמשתי באובייקטים כמו צינורות המיועדים להולכת ביבים, אבק ואוויר שעברו מהפך מן הפח מאובייקט המזוהה עם מסר של לכלוך וזיהום, למסר של פריחה, צמיחה מחודשת אסתטית ולבלוב תמידי מאימא אדמה. כלי הדרבוקה הישן מסמל את האדמה שלנו שממנה אנו מקבלים את מזוננו, את התמיכה והחיים שלנו. הצלחת המכוסה באדמה מדמה את האדמה המסתובבת סביב צירה.
היצירה מעודדת שינוי הגישה באמנות ובחיי היום יום, כי הפסולת שלנו היא משאב יקר ערך היכול להוביל בצינורות המידע לשינוי בתפיסה במקום הולכתו להטמנה והזרמת השפכים לאדמתנו, תפיסה שתוביל לטיהור והפרחת האדמה בצמיחה מחודשת ומרהיבה.
טכניקה: גבעולים ופרחים מצינורות פלסטיק גמישים ואבקנים מבקבוקי פלסטיק ירוקים. כלי הקיבול הדקורטיבי מעוצב מתוף דרבוקה ישן הצבוע בצבעי אקריליק המונח על צלחת מסתבובת על ציר מכוסה באדמה כמו האדמה ההמסתובבת על צירה.

היצירה השנייה שיצרתי לתערוכה נקראת "האווז הירוק" נוצרה בהשראת האווזים שחיים בצוות המסמלים ערנות, נאמנות ללהקה ואהבה, מהווים עבורי חיה המעוררת השראה שיש לנו רבות מה ללמוד ממנה. השראה מעבודת הצוות הנפלאה שלהם, מהדאגה לאחר, לחלוק כיוון משותף ותחושת ביחד העוזרת להם להגיע מהר יותר ליעדם.
כך גם אנו צריכים לחלוק כיוון משותף להיות ביחד בשאיפה להטמעת המודעות הסביבתית בשיתוף פעולה מלא, על מנת להגיע מהר יותר לאופק ירוק ונקי יותר.
טכניקה: פיסול ועיצוב האגרטל אווז – שלד היצירה מעוצב מרשת מצופה בעיתונים ועיסת נייר צבועה בצבעי אקריליק.

התבקשתי להכין מספר מילים בארוע הפתיחה לייצג את האמנים ושמחתי לראות ייצוג מהכנסת שלנו שהגיעה ח"כ מרב מיכאלי שכיבדה אותנו באירוע הפתיחה והבטיחה שתעשה כל שביכולתה לקדם את הפעילות לקידום התרבות, האמנות ושמירת הסביבה.

תודה לכל האמנים והאורחים שהגיעו לשמח אותנו לקדם ערכים נעלים אלו באמצעות האמנות. השנה כולנו שואפים לאופק ירוק יותר.

מוזמנים לבקר בתערוכה ולהתרשם מיצירות נהדרות של אמנים רבים המציגות זוויות אמנותיות שונות בהתייחסות למודעות לשמירת הסביבה.

מן העיתונות על תערוכת "מעצבים סביבה"יחסים בירוק:
אתר הורים וילדים: התחדשות, אמנות וקיימות בתקופת החגים מאת רותה דנינו

אתר נמל יפו כותב על התערוכה "יחסים בירוק"

אתר אומנות ישראלית  ARTCITY על התערוכה "יחסים בירוק"

לשיתוף:

3 תגובות

 1. רות ביטון הגב

  בהצלחה לכל האומנים.
  נהניתי מצילומים מקסימים של האמן חיים אסולין.
  כיצד תופש את הנוף ומביא אותנו לחשוב שעכשיו אנו בתוך השיח/הצמח/החורש/שדה הכלניות ודיח הציפרים.
  בהצלחה

 2. Hana Karny הגב

  Thank you Miri for sharing your talent in the green Art. I love it. keep up the good work
  G'mar Chatima Tovah to you and your family
  with love and Blessing
  Hana Karny Septmber 21,2015

  • מירי ישראלי הגב

   איזה כיף שגם ביוסטון נהנים מהאמנות של אמני ישראל הפותחים את השנה בסימן המודעות לשמירת הסביבה.
   חיבוק ממני וברכת גמר חתימה טובה ושנה טובה ומבורכת.

השארת תגובה