סיור במפעל ובמרכז המבקרים של "שרותי אקולוגיה" בע"מ

המלצה חמה להגיע למרכז המבקרים (בהזמנה מראש) של  חברת "שרותי אקולוגיה" מפעל בבאר טוביה המטפל בפסולות תעשייתיות הקיים 22 שנה – מפנה אריזות מגוונות מן התעשייה ,בוצות חומרים מסוכנים קולט חומרים ומוצרים המיועדים להשמדה ומטפל בעזרת טכנולוגיות מתקדמות בפסולות השונות כשהמטרה לשמר את הסביבה ולהפחית את ההטמנה.
נדהמתי לראות את כל החומרים הרעילים המגיעים אליהם וכיצד הם מוצאים ומפתחים פתרונות לצמצום נפח הפסולת, טכנולוגיות לשטיפה ונטרול תרסיסים, פלורוסנטים, השמדת תרופות, טכנולוגיות לריסוק והשמדה, יצוא ומסחר בחו"ל לשם מחזור פסולות תעשייתיות, טכנולוגיות לטיפול בבוצות ועוד אפשרויות רבות ומגוונות המקדמות את ההפחתה ,שימוש חוזר, מיחזור והתמרה -מפסולת לאנרגיה.
ביקרתי אצל אורנה מנהלת מרכז המבקרים שהציגה בפנינו את תוכן החומרים במרכז ההדרכה החווייתית השמה דגש על מודעות ועל היבט תעשייתי .ההדרכה כוללת מצגת פעילה סרט תצוגה שירים ועוד .כמו כן מודגמת בה שיטת ה 4R  הלכה למעשה.
ביקור ב
מרכז המבקרים מבית שרותי אקולוגיה פותח את שעריו לחוויה אקולוגית- טכנולוגית יוצאת דופן וגורם לנו גם גאווה ישראלית על פיתוח טכנולוגיות מתקדמות המבוצעות במפעל וגם הטמעת ערכי החינוך הסביבתי למבקרים במרכז המבקרים. שמחתי לפגוש את חוי (חביאל) כוכב הסרט של מרכז המבקרים ולשיתוף פעולה עם אורנה מנהלת המרכז שותפה המציגה גם את המוצרים שלי המעוררים השראה רבה למבקרים במרכז ומקדמים את ערכי האומנות הירוקה המושיטה את ידה לסביבה.


קישור למרכז המבקרים המציג פעילות של הדרכה, הפעלה חווייתית, מצגת, סרט וסיור.

לשיתוף:

תגובה אחת

  1. אורנה מנגולד הגב

    שמחתי מאד להכיר את מירי ישראלי -אומנית אקולוגית -התרשמתי מאד מנחישותה מיכולת הנתינה שלה ומיצירותיה שכולן על טהרת השימוש החוזר התרשמתי מאד ממגוון החומרים בהם היא משתמשת ,כמו כן היא יודעת להתאים את היצירות ההרצאות והסדנאות שלה למגוון רחב של קהלים .בשבילי מירי היא חוליה משמעותית מאד בשרשרת האנושית הירוקה .בחרתי חלק מעבודותיה והזמנתי עבודות נוספות, במסגרת ההדרכה במרכז שלי אני מציגה אותן וההתלהבות רבה שהרי אין כמו מראה עיניים … כיף לשתף פעולה כשמדברים באותה שפה וכמובן שהמטרה כל הזמן היא להאריך את השרשרת הירוקה ,כך שבסופו של דבר כולנו נדבר באותה שפה ,נכבד את הכדור שלנו כי אין לנו כדור אחר להציל !

השארת תגובה