מעקב אחר פריחתם של פרחי הסחלב שלי – שימוש חוזר גם מפרחי הסחלבים

מעקב אחר פריחתם של פרחי הסחלב שלי – שימוש חוזר גם מפרחי הסחלבים

מאז ומתמיד אהבתי את פרחי הסחלבים, פרחים כה מלכותיים, עדינים ויפים שקשה להפסיק להביט בהם. כאשר ביקרתי בתאילנד ביקרתי בחוות הסחלבים ושם נחשפתי לראשונה לבושם סחלבים טהור שלא רציתי שיגמר לי מרוב שהייתי שכורה ולא מיין מריחו הניפלא של הסחלב. הסחלבים מגיעים בצבעים וצורות מרהיבות המצטיירות בתוך הפרח כמו יצירת אמנות מופלאה. אני ממליצה לכם לחבר את הילדים לאהבת הצומח על ידי צילום ומעקב אחר התפתחותם וצמיחתם של פרחי הסחלב ותיעוד אחר התפתחותם, זה יכול לשמש אותם לעבודת גמר בבית הספר וגם לשפר מיומנויות של צילום וחיבורם לצומח ואהבת הטבע. הסחלב שלי שאני עוקבת אחר התפתחותו גדל ליד חלון בכוון מערב, מקבל זרימת אוויר טובה וחברים טובים הצומחים משני צידיו המארחים לו לחברה טובה. אני מקפידה אחרי ההשקיה לנקז את המים בתחתית העציץ ולעשות בהם שימוש חוזר להשקיה נוספת. מדיי יום אני סקרנית לראות את הניצנים שגדלים לפרחים מרהיבים ומפיצים סביבתם יופי ואסתטיקה ושמחה לצלמםו לתעד את התפתחותם

אני שמחה  להכניס אתכם לסלון שלי ולשתף אתכם במעקב אחר פרחי הסחלב שלי בענפים שונים משלב ראשוני ועד לפריחתם בסבב נוסף ונרגשת מאוד לראות כל יום את השינוי שחל בהם. אני מראה את השינויים גם לנכדיי ומשתפת אותם בחיבור וההתפעלות מצמיחתם של פרחים ובכך לקרב אותם לאהבת הטבע והצומח.
This blog will be impressed by tracking allphases of the development of my orchids in my house

 

לשיתוף:

4 תגובות

 1. בן עמי שרה הגב

  הי,אשתף באהבתי לפרח המדהים הזה .ביום החתונה שלי היה בידי זר סחלבים מהמם .די נדיר לתקופה(1975).יש לי שלושה ילדים .שני בנים ובת.לבתי הענקתי את השם סחלב .ברור לי שזהו שם נדיר ותמיד מתפלאים בעת ששואלים לשמה .אכן ילדה מדהימה הן ביופיה החיצוני ועוד יותר ביופיה הפנימי.
  אני מגדלת בביתי 10סחלבים יפיפיים.אכן פרח אקזוטי,מלכותי ומשכר חושים .ככל שתביט בו ותנסה להבין את נפלאות הבריאה -ללא הצלחה .יופי אין סופי.

  • מירי ישראלי הגב

   תודה רבה שרה יקרה
   ששיתפת אותי בהפצת יופיים של הסחלבים המלכותיים ובמיוחד שהנצחת את שם הפרח בבתך היקרה.
   בנוסף ליופיים המלכותי, הם גם חושניים ביותר, ארוטיים ומעוררי השתאות.

 2. מירי ישראלי הגב

  לסימה היקרה, ראי איך הפרחים שנשרו חוזרים למעגל החיים בשילוב האמנות הירוקה המחייה לתוצר חדש, חדיש ומחודש.

 3. עופרה בוליג הגב

  ממש יפה. רציתי לדעת מה המשך הטיפול לאחר נשירת העלים והפרחים . תודה על השיתוף

השארת תגובה