סדנאות יצירה להכנת קישוטים לסוכה מחומרים ידידותיים לסביבה

הוזמנתי  ע"י עמותת "ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה" למתן מספר סדנאות ירוקות חווייתיות לילדי הפנימיות של העמותה בשיתוף פעולה עם עובדי בנק לאומי למשכנתאות והפעם ביקרתי ב"בית הילד" בירושלים וגיליתי מקום קסום  המעניק מסגרת משולבת של בית ספר ופנימייה עם טיפול מסור לילדים. הבאתי איתי קישוטים לסוכה מחומרים ממוחזרים להעשיר את הדימיון שלהם כיצד ניתן מחומרים רבים שיועדו לפח ליצור קישוטים מרהיבים ומקוריים. היה תענוג לפתח בהם מודעות לחינוך סביבתי, חשיבה מחוץ לקופסה והנאה מחדוות היצירה הירוקה.

התחלקנו למספר תחנות שבכל תחנה יצרנו קישוט לסוכה מחומרים שונים, כמו בקבוקי פלסטיק שמתחתיות הבקבוקים יצרנו כדורים זוהרים ממולאים בשקיות ניילון ומוביילים משארית הבקבוק. בתחנה אחרת יצרנו פרחים בודדים ובמחרוזת של פרחים מעוצבים מגלילי קרטון ניירות צבעוניים, קרטון גלי, פקקים, קפסולות קפה ופקקי שעם.
בתחנה נוספת יצרנו מוביילים של ארבעת המינים מתקליטורים, דפי צביעה של ארבעת המינים , קפסולות קפה ופעמונים מצלצלים. בתחנה נוספת יצרנו שרשראות מגזרי נייר צבעוני ושרשראות משאריות שקיות ניילון. בתחנה נוספת יצרנו כדורים צבעוניים מחיבור של סלסילות פלסטיק מעוטרות בשאריות שקיות ניילון והכל מעוטר בנצנצים, מדבקות זוהרות ועיטורים נוספים ששידרו את הקישוטים לקישוטים זוהרים ומרהיבים לקשט את הסוכה הירוקה.

היה לי לעונג להדריך את הילדים המקסימים ולהסתייע במתנדבי בנק לאומי למשכנתאות המתנדבים במהלך השנה בפעילות עם ילדי הפנימייה בנאמנות ולחוות יחד כולנו פעילות מהנה, ערכית ומועילה שהשאירה חוויה מהנה לילדים וחותם ירוק בשטח עם טעם של עוד.


סרטוני הדרכה ורעיונות להכנת קישוטים לסוכה מחומרים ממוחזרים לחצו על הקישור:

לשיתוף:

השארת תגובה