פיסול סביבתי בעיצוב סביבה ירוקה בביה"ס "ברטוב" רעננה- Eco Art.

שמחתי שפנתה אלי מנהלת בית הספר "ברטוב" רעננה סיגל כהן לויטס שאתכנן עבורה פעילות ירוקה לטיפוח חצר בית הספר בשיתוף פעולה עם התלמידים.
בית הספר "ברטוב" רעננה הנחשב לבית ספר ירוק החורט על דגלו את החינוך הסביבתי, תיירות וקיימות, ממנו חקוקים בזיכרוני זיכרונות נעימים מאוד מאחר ולמדו בו כל שלושת ילדי, שחר, ליטל ותומר ישראלי.
לכן מה רבה הייתה שמחתי לזכות ליפות ולטפח את חזות בית הספר בשילוב הטמעת החינוך הסביבתי בהשארת חותם ירוק בשטח, בלב התלמידים, המורים והתושבים.

חברתי לידידי אופיר בן שמחון (המדען הירוק) שהופך משטחי עץ משומשים לאדניות ועיצבנו יחד אדניות תלויות המשלבות שתילת צמחים ירוקים ומעוטרות בפרחים מבקבוקי פלסטיק צבעוניים.
בפעילות שהתקיימה בשטח עם תלמידי כיתות ה', התלמידים קיבלו הסבר כיצד לשתול צמחים בתוך בקבוקים באופן שישמור על הצמח לאורך זמן. כ"כ למדו כיצד לנצל אל כל חלקי בקבוק הפלסטיק שחלקו משמש כעציץ וחלקו משמש לעיצוב פרחים מלבלבים בכל עונות השנה.
נהנו לראות כיצד התלמידים והצוות החינוכי נהנו מכל שלבי הפעילות החל מהכנת מסננים, שתילת השתילים, גזירה ועיצוב הבקבוקים, הרכבה ועיצוב הפקקים בפרחים שיצרו והרכבתם על משטחי האדניות.
בסיום התהליך קבלנו אדניות מרהיבות שנתלו על גדרות בית הספר, חוברו למערכת השקיה והשאירו חותם ירוק בשטח לתלמידים ולתושבים הנהנים מהפריחה המלבלבת שהצטרפה לנוף המקומי.
זו עוד דוגמה טובה המוכיחה כי שיתוף פעולה בין חינוך, תרבות וקיימות מועילה לסביבה האנושית ולסביבה הטבעית, בשימוש בפסולת עירונית שהפכה לפריחה צבעונית ולתרומה לסביבה.

שמחנו מהתוצאות והתגובות של התלמידים ומשיתוף הפעולה הפורה שהניב תוצאה כה מרהיבה בשטח. ככה זה שיש שניים…

לשיתוף:

תגובה אחת

  1. אופיר בן שמחון הגב

    מירי-את אמנית בחסד עליון והשדרוג שעשית למתקני העציצים שלי הוא מ-ד-ה-י-ם!
    כיף גדול לשתף איתך פעולה. גם לימדנו את הילדים להכין עציצים ופרחים מבקבוקים, גם קישטנו את גדרות בית הספר במתקני עציצים שעשויים מחומרים ממוחזרים וגם נהנינו. מאחל לנו עוד הרבה פרויקטים יפים ותורמים לסביבה ולקהילה כמו הפרויקט הזה.

השארת תגובה