אומן הטבע "מלך ברגר" במפגש עם חברי פורום "חומר למחשבה"

חברי פורום "חומר למחשבה" נפגשים עם אומן הטבע "מלך ברגר"

שמעתי רבות על אומן הטבע הניפלא "מלך ברגר" והחלטתי לפגוש אותו ולראות את יצירותיו הניפלאות. במפגש שהיה לנו הופתעתי מאוד מעושר החומרים הרב המתבטא ביצירות הגדולות שלו  התפעלתי מצורת עבודתו  בטכניקות מגוונות המתבטאות  ביצירות השונות שלו המדברות על חיזוק קשרי הגומלין לאהבת האדם, הטבע והסביבה. זוהי אמנות בה אדם וטבע באים שניהם לידי ביטוי, האמן משתמש בטבע אך אינו מפרק אותו לגורמים עד לבלי היכר, וזהו מסר רב ערך לתקופתנו בה חשובה המודעות לשמירה על הסביבה האקולוגית. יזמנו יחד מספר מפגשים עם רשויות מקומיות להקמת מרכז חינוכי לשימור האומנות האקולוגית, אמנות הטבע ואמנות המיחזור.

יזמתי מפגש הכרות עם אומן הטבע "מלך ברגר" לחבריי מפורום אמני המיחזור "חומר למחשבה" לפגוש באומן גדול שלמרות גילו המתקדם ,87 לא נח לדקה במטרה להנחיל את דרכי עבודתו לאהבת הטבע באמצעות האמנות והכרת העושר הטמון ביצירה מחומרים רבים מן הטבע כמו אבנים בגדלים שונים, צדפים, ענפים, גזעים, זרעונים, פרחים מיובשים, קליפות מזון שונות,עלים יבשים, כותנה, חול בצבעים שונים, שימוש בצבעים טבעיים מתבלינים וחומרי טבע רבים נוספים.

המפגש התקיים במתנ"ס "נעורים" בבאר שבע. זו ההזדמנות להודות למנהלת המתנ"ס ז'קלין שהסכימה לארח את האומן במפגש הסדנה לחברי הפורום. התחלנו כרגיל בארוחת הבוקר המסורתית של חברי הפורום,  אח"כ מלך ערך לנו סיור בתערוכת  יצירות תלמידים של האומן והסבר על הטכניקות שונות של היצירות, סיור והסבר על מגוון החומרים הרב שהכין לנו לצורך ההדרכה והסתיים בשלב יצירה חופשית משלל החומרים הרב שהכין לנו. היה כיף לפגוש את החברים, היה מעניין לשמוע את דברי האומן ומעניין לראות את היצירות המגוונות שיצרו חברי הפורום משלל החומרים העשיר שהכין לנו מלך ברגר שחילק לכל אחד תקליטור עם מבחר מהיצירות שלו ותיעוד המעיד על פעילותו הרבה לקידום ושימור האמנות מן הטבע.

תודה לכל החברים שעזרו להצלחת הסדנה, תודה לחברים שבאו למפגש ופרגנו למלך בלב רחב והודו לו על הדרכתו ופעילות הנמרצת לקידום האומנות מן הטבע. חיבוק אוהב ממני. 

קישור לאתר של  אמן הטבע מלך ברגר.

לשיתוף:

2 תגובות

 1. יעל פרויליך הגב

  האמונה המשותפת לאמנים האקולוגיים יוצרת
  גוונים רבים ליצירתם. הפעם זכינו לראות את פניה
  של אמנותו של מלך המבטאת את אהבתו לטבע והקשר העמוק שלו איליו מתבטא בירידה לפרטים קטנים שאינם
  נחשפים לצופה הרגיל.
  הצבעוניות שבעבודותיו מבטאת את שמחת החיים שלו
  שלא נרמסת למרות המכשולים הנערמים בפני כל סביבתי
  באשר הוא.
  ישר כוח.!

השארת תגובה