הרצאות, מפגשי העשרה למורים בימי הערכות וכנסים לסגלי חינוך להטמעת החינוך הסביבתי החברתי, לקיימות ולאהבת הטבע והסביבה

"היכן מתחיל חינוך ההמונים?…מחינוך המחנכים." (ברל כצנלסון). ניתנה לי הזכות להרצות בבתי הספר ובבתי מלון בפני עובדי ההוראה מטעם הסתדרות המורים  מבחר מסדרת ההרצאות שלי בנושא "יחסי הגומלין בין תרבות האדם לסביבתו".
סדרת ההרצאות השונות עוסקות בקיימות, תרבות, אמנות אקולוגית והעצמה נשית.
כמו: ההרצאה "החיים מהזבל "; "סיפור אהבה בין אמנות לסביבה "; "הפסולת של היום היא היצירה של המחר";  "חשיבות שימור המגוון הביולוגי בטבע" ; "החדשנות הישראלית בתחום האקולוגיה והסביבה" אני מרצה על משבר האקלים, משבר הפסולת והסביבה. מציגה את מיטב החדשנות הטכנולוגית ופרויקטים חדשנים פורצי דרך בעולם הפועלים באתגר החשוב העומד בפנינו "אתגר הקיימות".
בתחום יזמות חברתית  אני מרצה אודות "נשים פורצות דרך" – הרצאה מרגשת, מעוררת השראה על מצוינות והעצמה נשית. סוקרת נשים מעצימות מתרבויות שונות שהשפיעו השפעה מכרעת על חייהם של רבים ברחבי העולם.
ההרצאות כוללות מצגות וסרטוני וידיאו המציגים במסע עולמי מעורר השראה סביב הגלובוס כיצד ביכולתו של האדם באמצעות להשפיע על מצב החברה, הכלכלה, התרבות, החינוך והסביבה.
בהרצאתי "חשיבות שימור המגוון הביולוגי בטבע" אני סוקרת את חשיבות המגוון הביולוגי בטבע. השלכות משבר האקלים וההתחממות הגלובלית על אובדן המגוון ובעלי החיים הנמצאים בסכנת הכחדה.
אני שמחה ליכולת להציג את המהפכה הסביבתית העולמית בתגובה לשינויי האקלים, התחממות הגלובלית, משבר הסביבה ומשבר הפסולת. להעניק השראה המציגה מהפך בתחומי החינוך הסביבתי בעולם, שימוש חוזר בפסולת, אנרגיה מתחדשת, טכנולוגיה, מדע, מזון, כלכלה, תרבות, חקלאות ועוד.
אני מודה לשיתוף הפעולה שאני זוכה לקבל ממשרד החינוך, עם עמותת המורים, מנהלות מרכזי פסג"ה שממליצים עלי כמרצה בארגון כנסים והשתלמויות למורים. תודה לסגלי החינוך ההוראה, למנהלי בתי הספר בכל המגזרים שעליהם מוטלת אחריות רבה לחנך ולהעניק השראה והעשרה לתלמידי בתי הספר ולקהילה כולה. בהצלחה לכולכם, יישר כוח!!!.

ניתן להזמין אותי למבחר הרצאות מעוררות השראה וסדנאות יצירה חווייתיות כהעשרה על חשבון עמותת המורים במסגרת סדנאות והרצאות ההעשרה לקידום ופיתוח המורה. ומפגשי העשרה למורים על חשבון משרד החינוך.

אני מזמינה אתכם המורים ואנשי החינוך לקבל את טופס ההזמנה, לחוות העשרה חווייתית מהנה. העשרה שתעניק לכם כלים להטמעת החינוך הסביבתי הלכה למעשה. הן בחייכם האישיים והן בקידום יוזמות חינוכיות וקיום מערך הכשרה לעמידה באתגר הקיימות.
תודה שאתם מאפשרים לי להעניק השראה והעשרה המועילה לכולנו ולדורות הבאים. 

לשיתוף:

3 תגובות

 1. מימי דהן הגב

  מירי יקרה:
  תודה רבה על המפגשים המרתקים אתך, בנושא שמירת איכות הסביבה ומחזור חומרים. ההרצאות והידע שלך היו מעשירים מאוד ומעוררי סקרנות לדעת עוד ועוד.
  זאת לצד אישיותך המקסימה והנעימה. אין ספק שעבודתך, היא סוג של שליחות למען איכות חיינו בארצנו הקטנטונת ובעולם כולו.
  ככל שנשכיל ליישם את שלמדנו מימך, נשפר את טיהור האוויר,
  נשמור על חייהם שלנו ושל אחרים.
  החלק המעשי של הרצאתך לימד אותנו מעט מהידע הרב שלך, כיצד למחזר חומרים ולהיות יצירתיים.
  נשמח למפגשים נוספים אתך. ממליצה בחום לכולם.
  מימי דהן

 2. יולנדה יהודית אלבז הגב

  למירי יקרה:
  אמנות שימושית – אמנות ירוקה. לכבוד יום איכות הסביבה הבינלאומי זכינו המורים "בעמק" להרצאה מרתקת בקידום המודעות לאיכות הסביבה. הרצאה מלווה במצגת סרטונים, מחקרים ומאמרים… היום יותר מתמיד יש לתת על כך את הדעת וביתר שאת…היה מעניין מאד .מירי יקרה, מלאה רעיונות ליצירות אמנות שימושית. הפעילות חווייתית וחגיגה של יצירה כייפית ונעימה . בשימוש החוזר בחומרים שאמורים להיזרק לפח את עושה מהפך – מיחזור חומרים ואריזות …יופי של רעיונות חדשים. את נותנת הרבה כבוד לאיכות הסביבה ומעוררת השראה.
  תודה לך מירי על הרצאה מדהימה אצלנו ב"עמק" . נהניתי מאד מההרצאה המרתקת ומהפעילות היצירתית …נהניתי מאד משני המפגשים. ממליצה עליך מאד. את מרצה בחסד עליון את מקסימה.
  את עושה שירות מצוין למען העולם…ממליצה בכל פה לארגוני המורים והגננות, למורים, מנהלים ולתלמידי בתי הספר כולל חטיבות ביניים ותיכון ולבתי ספר טכנולוגיים.
  הילדים של היום יצירתיים חכמים ונבונים ימציאו ויפתחו מוצרים פורצי דרך למען איכות הסביבה ולמען חיים קלים וטובים כאן על הפלנטה הזאת.
  הרצאותיך המרתקות יהיו בוודאי השראה לפיתוח יוזמות ברוכות להיטיב עם העולם …כל הכבוד יישר כוח! לך ולאישך היקר שלצידך.
  יולנדה יהודית אלבז

 3. דניאלי חוה הגב

  מירי שלום
  נכחתי בשבוע שעבר בהרצאות שלך במסגרת שבת עיון של הסתדרות המורים ונהניתי מאוד מהידע העשיר, המקצועיות והיצירתיות. נתרמתי מאוד ומקוה להזמינך בקרוב לסדנאות בבית ספרי .ישר כח!!!

השארת תגובה