הקשר בין האמנות לחינוך הסביבתי והחינוך לקיימות

כאשר חינוך אומנות וסביבה מתחברים יחד במטרה להבטיח את עתיד הדורות הבאים, כולנו נקראים לקחת חלק בחשיבה ובחינוך של דור המבין כי אנו בני האדם מחויבים לשמור על הסביבה למען כולנו.

חשוב שהחינוך הסביבתי יהיה מבוסס על חוויה אישית. חוויות אלו עשויות להשפיע בצורה מכרעת בהבניית עמדות, נטיות, ערכים וביטויי ההתנהגות כלפי הסביבה והטבע בהווה ובהמשך ילדים לומדים על הסביבה ועל הטבע באמצעות אינטראקציה ישירה עמם ועל כן חשוב שמבוגרים, הורים ומחנכים, ירבו בהתנסויות משמעותיות ובאינטראקציות איכותיות שישאירו רושם חיובי על הילדים.

עידוד הפיסול הסביבתי והיצירה האקולוגית במערכת החינוך, באה במטרה לחזק את תהליכי הלמידה של התלמידים בהבנה שיש לקדם פתרונות בהתמודדות עם בעיית הפסולת ובעיות סביבתיות שונות. הפעילות חושפת ומעודדת את התלמידים – להגברת העשייה הסביבתית והחברתית ע"י חינוך ועשייה לשיפור הסביבה והחברה, שיפור כושר היצירתיות ופיתוח הדמיון הבלתי מוגבל לראות בחומרים שיצאו מכלל שימוש כחומר שניתן להפיח בו חיים חדשים.

החשיפה ליצירה הירוקה פועלת בשני מישורים: במישור הראשון, חשיפת התלמידים לבעיות סביבתיות שונות ודרכים לפתרון גלובלי, מקומי ואישי תוך דגש על הצורך בשמירה וניצול נכון של משאבי הטבע הקיימים. במישור השני, פעולת התלמידים בבית הספר בצורה חווייתית המטפחת גם חשיבה יצירתית, שהם יצרו מתוך החומרים שסיימו את ייעודם והיו מיועדים להטמנה והפיחו בהם חיים חדשים ליצירות מפתיעות, פעולה זו מגבירה אצלם את הרצון לצמצום צריכה וחיסכון, שימוש חוזר ומיחזור, וליצירת דפוסי התנהגות ירוקים בבית הספר ובבית.

דפוסי התנהגות ערכיים, הבאים לידי ביטוי בגילוי אחריות סביבתית בין מה שאנו צורכים לבין מה שאנו זורקים המשפיעה ישירות על בני ביתם, על הסביבה ועל הקהילה כולה.

תוכלו להתרשם מפעילויות מגוונות  לדוגמה:
מבחר פרויקטים לפיסול סביבתי במערכת החינוך מחומרים ממוחזרים וחומירם בשימוש חוזר.

מבחר הרצאות לתלמידי בתי הספר לקידום החינוך הסביבתי והמודעות לחינוך לקיימות.

מבחר הרצאות והשתלמויות העשרה לקידום החינוך הסביבתי והמודעות הסביבתית למורים ואנשי חינוך.

מבחר השתלמויות לסייעות וגננות לקידום החינוך הסביבתי לגיל הרך והחינוך לקיימות.

כ"כ מוזמנים להתרשם ממבחר רב של סדנאות, השתלמויות ופעילויות גם בבלוג האישי.

לשיתוף:

תגובה אחת

  1. ענאת הגב

    מקצוע מעניין .היה לי מאוד מאוד מקסים

השארת תגובה