סדנת יצירה להכנת מדורת ל"ג בעומר זוהרת ומסתובבת

כחלק מהמאמץ לשמירה על איכות הסביבה ושמירה על משאבי הטבע של היחידה הסביבתית של עיריית פ"ת, שמחתי לקחת חלק בסדנאות יצירה ירוקה לילדים ולמבוגרים בהסברה ובמתן רעיונות רבים ליצירת אומנות ירוקה המושיטה את ידה לסביבה.
בסדנה שנערכה במתנ"ס עמישב שבה הדרכתי כיצד ליצור מדורות ל"ג בעומר זוהרות מחומרים ממוחזרים, סיפרתי לילדים על מהות החג ל"ג בעומר ועל המגמה לצמצם את כמות המדורות שיודלקו בל"ג בעומר על מנת להפחית את פליטת גזי החממה, לצמצם את הפגיעה בקרקע ובצומח ואת הנזק לבריאות האדם. כ"כ הילדים קיבלו הסבר על חשיבות שימוש חוזר בחומרים שקיימים סביבנו שמהם נוכל לעשות שימוש חוזר לצרכי יצירה ולעודד את המיחזור והתחשבות בצריכה נוספת ממשאבי הטבע.
בסדנה פיתחו הילדים את הדימיון והיצירתיות ויצרו יחד עם המשפחה מדורה זוהרת, מסתובבת ומתמגנטת מאריזות שקופות של פלסטיק שעליהם ציירו להבות בגדלים שונים, מקלות ארטיק, תקליטורים ומגנטים ישנים. ניקבנו חורים בלהבות הגזורות מאריזות שקופות של מוצרי מזון  ומכסים שקופים של אריזות שונות וחיברנו את מקלות העץ עם הלהבות המסתובבות בתוך תקליטור כך שהן מאפשרות סיבוב וזרימה והשתקפות זוהרת של האור על התקליטור. הדבקנו בצד האחורי מגנט ועיטרנו במנצנצים את הלהבה והמדורה. כולנו נהננו הן מהתהליך והן מהתוצאה של מדורה זוהרת ודינמית שאינה מזהמת ויכולה להפוך גם לפרח. מוזמנים להנות מהרעיון ומחדוות היצירה הירוקה המושיטה את ידה לסביבה. חג שמח ואנא שמרו על הסביבה.

לשיתוף:

השארת תגובה