הרצאות העשרה לקידום החינוך הסביבתי לתלמידי בתי הספר, חטיבות הביניים והתיכונים

"היכן מתחיל חינוך ההמונים?…מחינוך המחנכים." (ברל כצנלסון) ואני מוסיפה מחינוך התלמידים. אני שמחה להגיע בכל הזדמנות להעביר הרצאות בבתי הספר. הרצאות העשרה חווייתיות שפיתחתי במיוחד לדור הצעיר על מנת לעורר בהם השראה עולמית שתניע אותם לפעילות המקדמת את ערכי החינוך הסביבתי.
על מנת שחינוך סביבתי יוטמע בבית הספר ויוביל לשינוי מהותי בחברה, הוא אמור להתבצע כחלק מהתכנית הלימודית היום יומית, גם כדוגמה אישית של הסגל החינוכי והנהלת בית הספר המהווה השפעה רבה על התלמידים. בנוסף להתנהלות היום יומית במערך הלימודים, כל העשרה חיצונית המביאה לקידום המודעות הסביבתית הן בצורת חוויה אישית והן בצורת הסברה מעוררת השראה היא פעילות מבורכת לתלמידים ולמורים.
אני מזמינה אתכם להעניק לתלמידי בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכוניים העשרה חווייתית היוצאת אתם למסע עולמי מרתק המציג פיתוחים וחדשנות עולמית בתחומי, החברה, התרבות, האמנות, הטכנולוגיה, האנרגיה, המזון, החקלאות ושאר תחומי הקיימות. זאת במטרה לקדם את המודעות הסביבתית, לגדל דור האחראי לצורך בשמירה על הטבע ולחנך כי ביכולתו של האדם לחזק את קשרי הגומלין בין תרבות האדם לסביבתו.

לשיתוף:

3 תגובות

 1. אורית כהן הגב

  שלום רב מירי,
  משתפת אותך בתודות שכתבתי למועצה לישראל יפה לפעילותך המעשירה בבית ספרנו במסגרת הפרויקט "עושים סביבה יחד":
  ברצוני להלל ולשבח את האמנית המדהימה, הגב' מירי ישראלי על היותה דמות חינוכית, אמנית שלימדה וטיפחה בקרבי ובקרב תלמידיי את המודעות על אמנות אקולוגית, חינוך לשמירה ואהבה לסביבה.
  ביצוע הפרויקט העניק חוויה מעצימה, מעשירה, מעודדת ומלמדת שהשאירה חותם ירוק בלבי ובלב התלמידים.
  נהנינו מכל רגע והועשרנו רבות. למדנו על אחריות לחינוך הסביבתי, לשמירה על הטבע והסביבה, חשיבות המיחזור, התוצרים שניתן להפיק מחומרים ממוחזרים ועוד…
  נהניתי לראות את המעורבות של התלמידים ההירתמות וההתרגשות.

  בברכה, אורית כהן רכזת מובילה.
  ביה"ס "יגאל אלון" בת ים

 2. נטע שוייצר הגב

  שלום רב מירי,
  ברצוני להודות כי תלמידי כיתות ד'-ה' בבית הספר "הגפן" ברמת גן, שהינו בית ספר ירוק מתמיד הדוגל בחינוך סביבתי, הועשרו בהרצאה מעוררת השראה של מירי ישראלי. ההרצאה לוותה בדוגמאות רבות בנושא שימוש חוזר בארצות שונות בעולם והערך המוסף בה, היה הלמידה של התלמידים על עזרה לבני אדם שבסביבה על ידי שימוש חוזר. התלמידים נהנו מאוד וכך גם המורים.
  יישר כוח!.
  נטע שוייצר
  רכזת חינוך סביבתי

 3. מיר זיק הגב

  מירי יקרה,
  ברצוני להודות לך מקרב לב על ההרצאה המחכימה ומעוררת ההשראה "סיפור אהבה בין אומנות לסביבה" ששמענו ממך היום בבית הספר "קשת" מזכרת בתיה כחלק מפעילויות חודש הסביבה. התלמידים הקשיבו קשב רב וניכר שהיו מרותקים וזכו לשמוע על הנושא מנק' מבט חדשנית ועדכנית. דברייך שיצאו מן הלב חדרו אל ליבותינו והתלמידים העידו שהותירו בהם רושם רב. תודה על הדוגמאות הרבות והמוצגים שהבאת עמך, אנו מקווים להיפגש בקרוב לסדנת התנסות..
  בברכה ובתודה
  מירי זיק, רכזת חינוך חברתי, ב"ס "קשת"

השארת תגובה