השתלמויות וקורסים

קורס לאמנות אקולוגית "במקום לפח ניצור מהפך"
קורס להכרת האומנות הירוקה כהעשרה יצירתית חווייתית מהנה ומפתיעה. נלמד לראות את אוצר חומרי הפסולת המיועדים להטמנה אשר קיים בפסולת הביתית ובחומרי הטבע, נפיח בהם חיים חדשים בטכניקות שונות ליצירות מרהיבות. לעתים ניצור על פי החומר המכתיב לנו את אופי היצירה ולעתים ניצור כיד הדמיון הטובה בחדוות היצירה האקולוגית. 
בקורס נתנסה בטכניקת הפיסול בנייר, קרטון, פלסטיק, מתכות, בדים וחומרים מן הטבע בתלת מימד ובדו מימד. ניצור דמויות, חיות, כלי נוי, תכשיטים, אהילים, תיקים והפתעות נוספות תוך מתן דגש לפיתוח הדמיון והיצירתיות, חיזוק קשרי הגומלין בין האדם לטבע ולסביבה והתחברות לאמנות האקולוגית כשפה המשפיעה על הסביבה ומושפעת ממנה. מוזמנות להיות שגרירות המקדמות את האומנות האקולוגית המושיטה את ידה לסביבה בחברה ובקהילה.
* הקורס מיועד לכל מי שחפצה נפשו בהעשרה אמנותית ערכית ומהנה.

קורס לגננות ומורות היוצאות לשבתון מטעם משרד החינוך
קורס לגננות ומורות היוצאות לשנת שבתון באמצעות קרנות השתלמות לעובדי הוראה. מטרת הקורס להכרת האומנות הירוקה ככלי חינוכי סביבתי להעשרה עם תלמידים ומורים ליצירת פיסול סביבתי, אומנות המיחזור, הקשר בין המיחזור לחינוך הסביבתי, הכרת השפעת האמנות הירוקה בהשארת חותם ירוק בשטח, בלב הילדים ודרכם למשפחה לחברה ולקהילה.
נלמד להכיר שיטות לחידוש החומרים ליצור בשפת האמנות החזותית בהקשר לחגי ומועדי ישראל והתכנים הנלמדים על פי משרד חינוך. הקורס מוכר ע"י הסתדרות המורים בישראל – משרד החינוך.
הקורס מיועד בעיקר לגננות, מורות, סייעות ומדריכי אומנות משקמת, למורות לאמנות וסגלי הוראה שונים.
קישור לאתר משרד החינוך קרנות ההשתלמות לעובדי הוראה.

 

מבחר סדנאות יצירה ירוקות "במקום לפח ניצור מהפך"
השתלמויות להכרת האמנות הירוקה במבחר חומרים טכניקות מפתיעות ומהנות כדרכה של אומנות המיחזור המלוות בהסברה להטמעת ערכי החינוך הסביבתי. הן חושפות אותנו לעולם חדש של פיתוח חשיבה יצירתית באמצעות הפחת חיים חדשים בחומרים הן מהטבע והן מחומרים ישנים שיצאו מכלל שימוש.  בסדנאות היצירה הירוקה נתרגש מתהליך החידוש וההפתעה כיצד הפסולת שלנו הפכה לאוצר של ממש. הן התהליך והן התוצאה גורמות לנו לתחושה טובה שאנו מטיבים עם עצמנו ועם הסביבה בחדוות היצירה הירוקה.
מוזמנים להתרשם ממבחר הרב של הסדנאות.
"הדמיון חשוב יותר מידע! כי הידע מוגבל אך הדמיון חובק עולם" (אלברט איינשטיין). 

לשיתוף:

6 תגובות

 1. נטלי אוזאן הגב

  היי מירי.
  אני מורה למדעים וחקלאות ורוצה להוביל שינוי משמעותי בנוסף למיחזור.
  האם יש השתלמויות / סדנאות למורים בזמן הקרוב?

  אשמח לארח אותך בחווה החקלאית בכפר סבא.
  בברכה נטלי אוזאן
  0547599145

 2. יונית הגב

  אני עובדת בתחום החינוך והרעיונות תואמות לחינוך הילדים. מהמם

 3. katz lea הגב

  השתתפתי הבוקר בסדנת מיחזור של שקיות נילון, בהדרכתה של מירי ישראלי, נהניתי, למדתי, חוויתי,יצרתי וחזרתי מסופקת ומועשרת ברעיונות ובתכניות יצירה.

 4. פנינה מור הגב

  שלום מירי,
  אני מסיימת מחר את ביקורי בארה"ב, פתחתי עם בתי הנמצאת בשליחות כאן את האתר שלך ואכן הוא מרתק. אני ממריאה מחר בלילה ארצה ומתכוונת להרשם לסדנה "במקום לפח ניצור מהפך", כמובן שאצור אתך קשר אחרי שאנחת לא רק פיזית אלא גם מנטלית.
  אני אוהבת גם את כל שאר הפעילויות שלך, אבל ניראה לי שהדבר
  שאני הכי מתאימה לו בשלב זה הוא זה שהזכרתי לעיל. אז שנה טובה ושנהנה מהפעילות, פנינה מור

 5. יונה יוסף הגב

  אשמח מאוד לסדנת תיקים משקיות פלסטיק. נא הודיעיני מתי ואיפה ……

  תודה

השארת תגובה